< zpět na seznam partnerů

IP IZOLACE POLNÁ

Společnost IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. se v současné době sestává z těchto hlavních divizí: Izolace, Revitalizace bytových domů, Energetické projekty a IP Invest.

V oblasti izolací patří divize IZOLACE k největším dodavatelům u nás, s více jak 40.000 m3 foukané minerální izolace ročně. V současné době se opírá o špičkové materiály jako je PAROC a Knauf. Vlastní ochrannou známku MAGMARELAX®, pod kterou dodává většinu služeb. Všichni technici v divizi jsou vybaveni moderní technikou, jako jsou termokamery a laserové dálkoměry.

Technologie foukaných minerálních izolací přišla do Čech v roce 1995. Do té doby se nepřístupné konstrukce buď neizolovaly nebo se izolovaly klasicky pomocí rohoží a desek. Výhody foukání jsou nesporné. Před dům přijede nákladní automobil, natáhne se hadice až na místo aplikace izolace. Pokud se jedná o dutinu, tak až do dutiny. Do rozvlákňovacího stroje umístěného na automobilu se dávkuje materiál a ten se pomocí vzduchu transportuje až do konstrukce.

Výhody foukaných minerálních izolací

Je to rychlé, bez odpadů a zbytků. Pro zákazníky tato technologie znamená velkou úlevu. Už žádné lešení, nošení materiálu přes obytné prostory, velký úklid atd. Za jeden den je zpravidla hotovo a co je podstatné, účinek je okamžitý.

Proč foukáme výhradně minerál

Když jsme se v roce 1995 rozhodovali, jaký materiál zvolíme, rozhodli jsme se pro minerální vlákna. V té době v České republice nikdo minerální vlákna foukat neuměl. Na trhu byla jen vlákna z papíru. Rozhodli jsme se, že upřednostníme kvalitu, trvanlivost a odolnost proti vodě a ohni před nižší cenou suroviny, kterou mají papírové izolace. Musíme sice klientům vysvětlovat, proč musí vydat více za zateplení, ale jsme přesvědčeni, že je to správné.

Minerál má unikátní, ničím nenahraditelné vlastnosti zejména v oblasti sléhání. Vrstva zůstává beze změny i v náročných místech, kde dochází k otřesům například u letišť a frekventovaných cest.

IP IZOLACE POLNÁ
Izolace, Revitalizace bytových domů, Energetické projekty, IP Invest

Webové stránky


Výhody partnera