Místo prodeje bytu jeho kompletní rekonstrukce

„Abychom mohli s přítelkyní pohodlně bydlet společně, sebral jsem odvahu a pustil se do kompletní rekonstrukce bytu.“Fotogalerie (6)
1 100 000 Kč6 měsíců
Radim K., Nepolisy

Byt ve Dvoře Králové, který Radim a jeho sestra zdědili po babičce, byl v původním nevyhovujícím stavu. První myšlenky tím pádem vedly k jeho prodeji a k rozdělení peněz mezi sourozence. Jenže původní nápad se Radimovi  rozležel v hlavě: „Bydlel jsem v té době v mnohem menším bytě a tohle byla možnost přesunout se do většího. I kvůli přítelkyni jsem sebral odvahu, abychom mohli bydlet společně. Rozhodl jsem se, že sestru vyplatím, byt si nechám a pustím se do jeho rekonstrukce,“ vypráví Radim.

Radim měl zkušenosti s úvěrem od Lišky, který využil při koupi bytu, ve kterém v té době bydlel. „Při rozhodování o financování rekonstrukce se mi náhodou ozvala finanční poradkyně, paní Houšková, s nabídkou refinancování a navýšení úvěru. To jsem v tu chvíli přesně potřeboval, rovnou jsme nový úvěr uzavřeli. Všechno do sebe perfektně zapadlo,” vypráví Radim.

„Nejsem žádný kutil, sám nic neopravím, takže jsem na konci minulé zimy začal shánět řemeslníky.”  Radim počítal s tím, že si ve městě vybere firmu a v létě začne rekonstruovat, jenže tak jednoduché to nebylo: „Všichni mi říkali, že mají čas až další zimu. Naštěstí jsem přes známou dostal kontakt na řemeslníky z Trutnova a ti jediní byli schopni můj plánovaný termín zajistit. Nakonec jsme opravdu začali v létě, konkrétně na konci července.”
A tak se začalo rekonstruovat. Muselo se bourat, dělat nová elektřina, odpady i podlahy. Práce se trochu zdržely při opravě stoupaček, protože se ostatní majitelé bytů domluvili, že zrealizují nové pro celý dům. Vše se ale nakonec naplánovalo a vyřešilo bez problémů. Poté těchto zásadnějších pracích se mohla začít dělat koupelna, kuchyň a další vybavení bytu.

„V průběhu času budeme byt dovybavovat nábytkem, teď zrovna řeším s truhlářem postel. Byt je už obyvatelný, akorát nám chybí dveře, musel jsem je reklamovat. Trápí nás hlavně chybějící dveře do koupelny, ale jinak už na nic nespěchám, jsem rád, že jsme nastěhovaní,“ říká s úsměvem Radim.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Martina Houšková

Martina Houšková

Nepolisytelefon:604 262 840zanechat kontaktnajít jiného poradce

Seznámení s Radimem byla úplná náhoda, jen jsem mu zavolala ve správný čas. Na čem jsme se domluvili, to klaplo. Vyhovuje mi, že za mnou klienti nemusí chodit do kanceláře jako v bance a řešit vše v určitém prostředí. Takhle se domluvíme, podle potřeby se sejdeme a uzpůsobíme si vše podle svých potřeb. Je to mnohem příjemnější a osobnější.

Radim se rozhodl bydlet v bytě zděděném po babičceS odvahou šel do úvěru na vyplacení podílu své sestřeRadim si úvěr ještě navyšoval, aby mohl byt rekonstruovatÚpravy bytu byly potřeba velké, vlastně se jednalo o kompletní rekonstrukciBylo potřeba bourat, dělala se nově elektřina, stoupačky...Bylo to náročné, ale teď už Radim s přítelkyní bydlí ve svém

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Martina Houšková vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole