Půda přestavěná na velkorysý byt

„Dům rekonstruujeme postupně, svépomocí. Nicméně celou dobu s pomocí financování od ČMSS.“Fotogalerie (10)
280 000 Kč
Eva R., Trutnov

Udělat z půdy, která dříve sloužila jako seník, luxusní bydlení? K tomu je zapotřebí kus odvahy a odhodlání. Sedmatřicetileté Evě, která pracuje v Trutnově jako elektromechanik, nic z toho rozhodně nechybí.

„V domě, který rekonstruujeme, jsem se narodila a vždycky jsem se v něm cítila spokojeně,“  začíná vyprávět. „Ano, chvíli jsem sice bydlela v Trutnově v panelovém domě. Ale to mě brzy přešlo. Od dětství jsem byla zvyklá bydlet v domě. A celou dobu, co jsem byla v paneláku, jsem stejně věděla, že se k nám domů vrátím.“

Mezitím Eva založila rodinu, a tak bylo nutné začít přemýšlet o rozšíření prostoru k bydlení, aby se do něj mladá rodina vešla. „Nejdříve jsme v domě, kam jsme se s rodinou nastěhovali zpátky, vytvořili menší bytovou jednotku. Tu jsme posléze rozšířili o dětský pokoj a pracovnu,“ popisuje Eva průběh prací. „Dům totiž rekonstruujeme postupně, svépomocí. Nicméně celou dobu s pomocí financování od ČMSS.“ Prázdná půda, kterou předchozí dlouhá desetiletí využívala rodina na uskladňování sena, se k vybudování bydlení hodila skvěle.

„Nicméně to znamenalo, že jsme museli celý byt stavět od nuly.“ Přestavba domu a realizace nové bytové jednotky začala novou střechou a také podlahami v celém půdním prostoru. Samozřejmostí byly nové rozvody vody a sítí. Podlahové topení se muselo rozvést do všech půdních prostor, aby přes zimu nebylo v bytě chladno. Do štítu se zapouštěla okna a podobně tomu bylo s okny v podkroví. Následovaly sádrokartonářské práce, dlažba a palubky. Koupelně dodaly na přívětivosti nejen obklady. Po celou dobu Eva flexibilně spolupracovala s Liškou: „Celkem jsme v několika etapách čerpali od ČMSS úvěr přibližně čtvrt milionu.“

Rekonstruovat bydlení svépomocí je běh na dlouhou trať. Eva dům přestavuje již patnáct let v kuse: „Nejvíc zvažování si vyžádalo rozhodování o půjčce. Obávala jsem se však zbytečně, spolupráce s ČMSS je výborná.“ Díky tomu dnes její rodina obývá prostor 3+1 o velkorysé rozloze 140 m2. „Jediné, co bych změnila, by byla dispozice koupelny. Jinak jsme tady šťastní,“ uzavírá odvážná majitelka podkrovního bydlení.

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Martina Kolínová

Martina Kolínová

Vrchlabítelefon:724 643 033zanechat kontaktnajít jiného poradce

Manželé si průběžně vylepšují svoje bydlení podle svých představ. Při plánování rekonstrukce dětského pokoje a koupelny jsem se jim snažila pomoci s realizací jejich snu, bydlet v krásném domově. Během renovace nakonec přebudovali celé podkroví a šťastná rodinka si dnes užívá velmi pěkného nového bydlení.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Martina Kolínová vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole