Atypická kuchyňská stěna v bytě

„Zútulňování domova s malým dítětem je nikdy nekončící proces.“Fotogalerie (7)
3 900 000 Kč6 týdnů
Marie K., Praha 8 - Karlín

Jedenatřicetiletá Marie si své bydlení vyhlédla v pražském Karlíně: „Nejvíce odvahy jsem potřebovala, když jsem se byt odhodlávala koupit. Přece jenom se jednalo o hodně peněz. Ale situace si to žádala, na cestě bylo dítě a stávající byt, kde jsme byli v podnájmu, v mnoha ohledech nevyhovoval. Zhruba po třech měsících hledání jsme objevili zrekonstruovaný byt v Karlíně. Ale stejně do něj bylo třeba zasáhnout.“

Bylo třeba změnit dispozice bytu, a to dost unikátním a složitým způsobem: „Museli jsme řešit typ vany a její umístění vzhledem k úzkému prostoru. Zároveň jsme se rozhodli pro atypickou kuchyňskou stěnu, avšak prodlouženou o úložný prostor pro návštěvy. Kvůli dispoziční úpravě bylo nutné vyměnit i rozvody. Vlastně nás čekala totální rekonstrukce,“ shrnuje Marie.

A tak bylo třeba vytvořit chytrý rozpočet, který pokryje nejenom přestavbu, ale i následné vybavení. „Ke spolupráci jsme oslovili architektku, která vypracovala dispozice bytu a rozmístění nábytku na míru. Od toho se odvíjela nutnost oslovení stavební firmy, která vše propočítá a zrealizuje, vybere materiál a postará se o spoustu věcí, a to právě i včetně bourání, řešení topení, koupelny, podlah – toužili jsme po parketách – nebo izolace. Také jsme chtěli, ať se postará o truhlářské práce, zejména realizaci vestavěných kusů nábytku, jako byla vedle kuchyně a koupelny třeba i ložnice. Rekonstrukce nakonec absolutně splnila naše sny a očekávání. V bytě 3+1 však máme stále co zdokonalovat. I když zútulňování domova s malým dítětem je nikdy nekončící proces,“ usmívá se Marie.

„Kdybych dnes měla něco změnit, více bych se soustředila na chytrou elektrifikaci. Jinak musím říct, že si velmi cením laskavosti, aktivity a velkého nasazení obchodní zástupkyně ČMSS.“

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Martina Sádlíková

Martina Sádlíková

Praha 10telefon:225 227 634zanechat kontaktnajít jiného poradce

Paní Marie měla hned od začátku jasnou představu o tom, jak bude po rekonstrukci vypadat byt, do kterého se s manželem a malou Kačenkou nastěhují, stejně tak i otázku financování. Moje nabídka financování u ČMSS klientku zaujala natolik, že úvěrem ze stavebního spoření zrealizovali svůj sen.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Martina Sádlíková vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole