Atypické bydlení v krásné lokalitě

„O pomoc jsme požádali architekta a poprosili jej, aby skloubil lokalitu s našimi požadavky na moderní nízkoenergetické bydlení.“Fotogalerie (14)
4 000 000 Kč36 měsíců
Lubor Z., Žernov

Přání, jak bydlet, jsou různá. Lubor, který pracuje jako výkonný ředitel společnosti, se rozhodl postavit si dům, který není pro danou lokalitu vůbec typický. Cesta k němu ale nebyla přímá: „Původně jsme totiž uvažovali o rozšíření původního bydlení půdní vestavbou. Ale poté, co jsme si vše řádně spočítali, jsme zjistili, že výhodnější bude postavit si dům nový.“

Zahrada, kterou pro stavbu zvolili, patřila původně rodině Luborovy manželky. „Bydleli jsme asi deset kilometrů odsud, ale často na zahradu jezdili. Líbilo se nám tady, takže jsme se nakonec rozhodli zůstat v Žernově natrvalo.

Manželé měli spoření u ČMSS, a tak padlo rozhodnutí, jak stavbu financovat, na jejich úvěr.

„S manželkou jsme byli zvyklí na otevřený prostor, který jsme chtěli přenést i do nového bydlení. A tak jsme požádali o spolupráci architekta a poprosili jej, aby skloubil lokalitu s našimi požadavky na moderní nízkoenergetické bydlení. Rozhodnout se pro atypické bydlení si žádalo velkou dávku odvahy, protože jsme tušili komplikace. Architekt nás překvapil, zásadního rozhodnutí s ním spolupracovat, nelitujeme. Ovlivnil podobu celého domu.“

Před tím, než stavba vůbec začala, bylo nutné upravit terén, až pak se mohla začít lít základová deska a připravovat se sítě. Poté už vznikala hrubá stavba, střecha. A dům se pomalu rodil do dnešní podoby. Když bylo vše hotovo, získal ještě krásné vnější obložení ze dřeva.

„V současné době už jen upravujeme zahradu,“ vysvětluje Lubor a vedle pana architekta si pochvaluje také finančního poradce ČMSS.

Přestože má dům jenom 5 samostatných pokojů, jeho rozloha je úchvatná – představuje 200 m2 obytné plochy!

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Odvahu k realizaci právě vašeho snu o bydlení vám rádi dodají naši specializovaní poradci.

Odvahu k realizaci právě vašeho snu o bydlení vám rádi dodají naši specializovaní poradci.<br/><br/>telefon:225 225 225zanechat kontaktseznam poradců

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole