Byt 3+1 blízko MHD

„Všechno jsme si předem propočítali, takže jsme dokázali na správných místech ušetřit.“Fotogalerie (11)
400 000 Kč2 měsíce
Tomáš O., Pardubice

Největší výzva při zařizování bytu? Pro devětatřicetiletého Tomáše domluva se zbytkem rodiny na kompromisu, se kterým budou všichni spokojeni. Jak se mu to povedlo?

Když se Tomáš rozhodl investovat do vlastního bydlení, bylo jasné, že co může ušetřit na ceně bytu, bude možná muset vložit do jeho rekonstrukce.

Tomáš neřešil své bydlení poprvé. Jenže startovací byt přestal vyhovovat rostoucí rodině, a tak se začali poohlížet po něčem větším. Nalezený byt měl spoustu výhod, například v podobě klidnější lokality obklopené zelení, dobré dostupnosti školy pro dceru a vyhovujícího spojení MHD do města. Jenže si žádal rychlou rekonstrukci.

„Základní rekonstrukční práce probíhaly jeden týden, ale navazující opravy včetně řešení elektřiny zabraly další dva měsíce,“ vysvětluje Tomáš a pomalu odhaluje náročnost svého rozhodnutí.

ČMSS čerpal celkem 400 000 korun, z toho polovinu použil na dofinancování hypotéky a zbytek si půjčil na rekonstrukci. „Výhodou bylo, že paní makléřka je moje sestra, takže mi velmi pomohla s veškerým zařizováním a papírováním při koupi bytu i jeho následné rekonstrukci. Díky její rychlosti, spolehlivosti a vstřícnosti jsme se ničeho nebáli.“

Jenže situace měla jeden háček. Rodina se musela z původního bytu vystěhovat za pouhých 14 dnů a v novém bytě se zabydlet již jediný týden od jeho zakoupení.

Vše se sešlo tak, že rodina dokonce pomáhala stěhovat původního majitele svého nového bytu! K tomu museli během týdne nový byt vymalovat, připravit elektřinu a přestěhovat všechny svoje věci. Jenže v novém bytě ještě zdaleka nebylo vše hotovo, a tak byla rodina nucena bydlet dva měsíce doslova v krabicích, dokud nepořídili novou postel a další nábytek. Ale bojové podmínky zvládli a nové bydlení si teď už nemůžou vynachválit.

„Na všechno jsme měli tabulku, rozpočet na koupi nábytku, na osvětlení. Všechno jsme si předem propočítali, takže jsme dokázali na správných místech ušetřit,“ vysvětluje Tomáš svou taktiku. Rodina pak postupně řešila v bytě novou dlažbu, kachličky, omítky, futra a také podlahy.

„Tatínek je naštěstí elektrikář, manželka restaurátorka, já truhlář, takže jsme byli schopni udělat si vše sami a ještě si i přesně na míru pořídit veškerý nábytek,“ raduje se Tomáš z bytu o dispozici 3+1 a rozloze 75 m2. „Do budoucna ještě plánujeme instalovat dřevěné zárubně a dveře do některých místnosti a pořídit žaluzie,“ uzavírá majitel bytu.

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Odvahu k realizaci právě vašeho snu o bydlení vám rádi dodají naši specializovaní poradci.

Odvahu k realizaci právě vašeho snu o bydlení vám rádi dodají naši specializovaní poradci.<br/><br/>telefon:225 225 225zanechat kontaktseznam poradců

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole