Byt po rekonstrukci jako velká výhoda

„Najít vyhovující bydlení nám trvalo docela dlouho.“Fotogalerie (7)
3 000 000 Kč6 měsíců
Michal J., Kuřim

Při rozhodování o koupi vlastního bydlení hraje ve výběru toho správného roli řada faktorů. Díky výhodným úvěrům od ČMSS dosáhnou klienti i na dražší bydlení, které více odpovídá jejich představám, a díky flexibilním podmínkám splácení úvěrů se nemusí bát, že by byli nuceni dělat kvůli proměnlivým životním situacím až tak velké kompromisy. Ale ve hře jsou i další parametry – lokalita, rozloha, dostupnost, obslužnost nebo třeba stav nemovitosti.

Své o tom ví pětatřicetiletý tiskař z Kuřimi, který si byt vybíral i s ohledem na budoucí založení rodiny. Požadavky mladých rodin bývají totiž často s ohledem na přibývající počet členů domácnosti proměnlivé. Pan Michal se proto rovnou rozhodl pořídit pro sebe a svou budoucí rodinu velký byt.

Manželé měli spoření u ČMSS, a tak padlo rozhodnutí, jak stavbu financovat, na jejich úvěr.

„Pracoval jsem v Kuřimi, a protože jsme už dál nechtěli se ženou bydlet v nájemním bytě, rozhodli jsme se poohlídnout ve městě po něčem vlastním. Ale najít vyhovující bydlení nám trvalo docela dlouho. Než jsme se konečně rozhodli, prošli jsme v Kuřimi řadu nemovitostí. Nakonec zvítězilo to, že byt, ač se nacházel ve vyšším patře, byl po kompletní rekonstrukci a vyhovoval nám i dispozicí, a to především s ohledem na to, že si chceme pořídit rodinu.“

Pan Michal měl k dispozici poměrně hezkou naspořenou sumu, ale na byt potřeboval částku zdvojnásobit. Protože měl stavební spoření u ČMSS, zašel za svou finanční poradkyní a dohodl se s ní, že od Lišky využije úvěr. A když byt vymalovali, tak už mladé rodině nic nebránilo v tom, aby se do 3+1 o rozloze 75 m2 nastěhovala a začala byt pomalu připravovat na příchod potomka.

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Marie Padrtová

Marie Padrtová

Velké Pavlovicetelefon:776 584 361zanechat kontaktnajít jiného poradce

S panem Michalem se známe již léta. Dlouhou dobu hledal tu správnou nemovitost. Společně jsme se byli na několik podívat. Rozhodoval se mezi domkem na vesnici a bytem v Kuřimi. Po delším rozhodování a zvažování zvítězil byt. Dalším faktorem při rozhodování byla rekonstrukce bytu. Byt byl již kompletně opravený s novou kuchyňskou linkou, takže stačilo jen vymalovat a nastěhovat se.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Marie Padrtová vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole