Cesta z centra Prahy na vesnici

„Jak se rodina rozrůstala, ukázalo se, že potřebujeme větší bydlení.“Fotogalerie (10)
600 000 Kč2 měsíce
Silvie M., Dolní Břežany

Z centra Prahy do útulného domu na vesnici. I tak vypadají příběhy klientů ČMSS. Silvie už delší dobu přemýšlela o větším bydlení, které by dopřálo rodině více životního prostoru: „ Vhledem k tomu, že jsem v centru Prahy vyrostla, nebylo pro mne rozhodnutí odstěhovat se jednoduché. V centru Prahy jsme však bydleli v malém bytě. Jak se rodina rozrůstala, ukázalo se, že potřebujeme větší bydlení. Měli jsme jasnou představu – chceme cihlový dům a rozhodně nechceme nikam na sídliště,“ vzpomíná.

Jenže kde hledat? Zůstat na okraji Prahy, nebo se přesunout někam dál? „Líbilo se nám v Břežanech, kam jsme jezdívali ke známým a znali okolí. Když se tam objevil byt na prodej, moc jsme neváhali a byt v domě si pořídili,“ vypráví Silvie, jak vzniklo rozhodnutí odstěhovat se z velkoměsta do přírody.

Dům byl postaven před sedmnácti lety, ale byt i tak potřeboval kompletní modernizaci. „Ale protože jsme byli klienty ČMSS, vzali jsme si od nich rovnou úvěr a pustili se do oprav. Dost jsme bourali, dělali nové rozvody vody v kuchyni, rekonstruovali koupelnu, toaletu a kuchyň.. Pokládali jsme novou podlahu i obkladačky, dělali nové dveře a malovali. Nejzajímavější bylo využití podkroví bytu, kam jsme instalovali vestavěné skříně.“

Rodina je v novém bytě spokojená. Oproti malému prostoru v Praze mají v Dolních Břežanech nejenom čtyřpokojové bydlení o rozloze 100 m2, ale celá rodina může kdykoliv trávit čas venku a užívat si naplno okolní přírodu.

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Odvahu k realizaci právě vašeho snu o bydlení vám rádi dodají naši specializovaní poradci.

Odvahu k realizaci právě vašeho snu o bydlení vám rádi dodají naši specializovaní poradci.<br/><br/>telefon:225 225 225zanechat kontaktseznam poradců

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole