Čtvercová přístavba se sedlovou střechou

„Manžel pracoval ve stavebnictví, tak jsme věděli, do čeho jdeme.“Fotogalerie (5)
900 000 Kč42 měsíců
Jarmila D., Veselíčko

Rodina třiašedesátileté vedoucí restaurace, paní Jarmily z Veselíčka, je dobrým příkladem toho, jak může vypadat ideální spolupráce s Liškou. U ČMSS má totiž stavebko nejenom paní Jarmila – ale i její děti a vnuci. Když se proto rodina rozhodla investovat do rekonstrukce domu, aby v něm mohly bydlet tři generace společně, vzít si úvěr od ČMSS ve výši 600 000,- nebyl problém. Liška paní Jarmilu podpořila, a tak mohla rodina začít přístavbu realizovat.

„Když jsme začali přemýšlet, jak dům rozšířit o prostory pro dceru a její rodinu, nejjednodušším řešením se ukázalo postavit na naší nemovitosti nástavbu,“ vypráví paní Jarmila. „Původně jsme měli typový dům s rovnou střechou. Ale když jsme se rozhodli nastavit komplet nové patro, rozhodli jsme se pro sedlovou střechu.“

Přístavba získala shodný čtvercový půdorys jaký má základna domu, a to o velkorysé rozloze 144 m2. V reálu to znamená luxusní bytovou jednotku o dispozici 4+1, navíc s balkonem. Vedle toho se rodina chlubí pro jejich vesnici netradičním unikátem: „Jako jediní v obci jsme dostali povolení k použití vikýřových oken,“ usmívá se paní Jarmila, když popisuje veškeré detaily stavby. Ani na okamžik rozhodnutí nezalitovala: „To víte, manžel pracoval celý život ve stavebnictví, tak jsme od počátku věděli, do čeho jdeme.“ A moc se těšili. Navzdory tomu, že realizace přístavby začala částečnou demontážní původní střechy, strháváním staré krytiny, vyzdíváním věnce, stavbou nových krovů, pokládkou střešní krytiny a dozdíváním štítů. Teprve potom se začaly pokládat v přístavbě podlahy, řešit protihluková izolace, vyzdívat příčky a řešit sádrokartonové práce. Přístavba se musela komplet zasíťovat od vody, přes plyn, topení, elektriku i odpady. Když se osadila okna i dveře, udělaly se omítky a obklady, stavěla se ještě kuchyň novému prostoru na míru. Celková investice vyšla na milion, rodině trvala tři a půl roku. „Velmi nás těší, jak moc nám byla finanční poradkyně ČMSS ve všem nápomocná,“ neopomene nakonec paní Jarmila zdůraznit velkou roli Lišky při realizaci jejich odvážně koncipované patrové přístavby.

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Anna Roubíčková

Anna Roubíčková

Přerov 2telefon:602 779 842zanechat kontaktnajít jiného poradce

Paní Jarmila a její rodina jsou mými klienty už dvacet pět let. Vedle stavebního spoření mají všichni v rodině uzavřeno i doplňkové penzijní spoření. Naše vazby jsou dlouhodobě vynikající a v průběhu čerpání úvěrů se jedná vždy o úžasnou spolupráci.

Čtvercová přístavba se sedlovou střechouPřístavba má stejnou obytnou plochu, jako původní důmNyní mohou v domě pohodlně bydlet tři generaceSvůj domov zde má Jarmila i její dcera se svými dětmiA společnou zahradu si užívají i se svým čtyřnohým kamarádem

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Anna Roubíčková vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole