Developerský projekt u Ostravy

„Jsme odvážní. Dostaneme nějaký nápad a během týdne se rozhodneme.“Fotogalerie (14)
5 000 000 Kč10 měsíců
Aleš Z., Ostrava-Petřkovice

Pro Aleše a Moniku to nebyla první koupě nemovitosti s pomocí Lišky: „Na začátku našeho vztahu s manželkou jsme jeli na výlet do Hlučína a všimli si nově postavené čtvrti s krásnými byty,” vzpomíná Aleš. I přestože kvůli ekonomické krizi nebyla právě vhodná doba pro koupi, rozhodl se mladý pár jeden z bytů koupit. Po několika letech se ale rodina rozrostla a byt v Hlučíně jí byl najednou malý. Proto začali majitelé přemýšlet o něčem prostornějším.

„Lákalo nás jít do domečku. Přáli jsme si něco, kde se v létě budeme moci vyřádit, chtěli jsme  bazén, takže dům byla jasná volba,” říká Aleš. V Petřkovicích vznikl nový developerský projekt, který rodině ve všem vyhovoval, a tak se manželé hned rozhodli pro nový dům právě zde. „Jsme odvážní. Dostaneme nějaký nápad a během týdne se rozhodneme. Stejně rychle jsme kupovali i byt v Hlučíně,” doplňuje Aleše Monika.

Při koupi bytu využili stavební spoření Moniky, nyní naopak čerpali ze spoření Aleše. „Zašel jsem za panem Hinštem a nakonec jsme dali úvěr do kupy, i když to nebylo zrovna jednoduché. V našem případě nešlo ručit stavbou, takže smlouva musela být postavena trochu specificky,” vysvětluje Aleš. „Museli jsme nejdřív zaplatit zálohu, a až když byla nemovitost dostavěna, podepsali jsme kupní smlouvu, dočerpali meziúvěr a zaplatili kupní cenu. S panem Hinštem byla spolupráce výborná, takže se všechno podařilo.”

Koupě byla sice trochu nestandardní proces a advokát firmy nejdříve nechtěl spolupracovat, ale naštěstí se vše vyřešilo a manželé s dětmi už bydlí. Všechny domky z projektu jsou dostavěné, jen se plánují terénní úpravy okolí. „I když bydlíme vlastně pár minut od města, je tu klid, i sousedé jsou velmi příjemní. Další výhoda je, že bydlíme ve slepé ulici, takže tu není žádný provoz,” říkají spokojeně manželé.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:František Hinšt

František Hinšt

Ostrava 2telefon:596 912 278zanechat kontaktnajít jiného poradce

S panem Alešem a jeho rodiči se znám již skoro dvacet let. Pomáhal jsem manželům právě i s první koupí bytu, spolupracuje se s nimi úplně bez problémů a dobře si rozumíme. Dělá mi radost, že nyní bydlí v tak krásném domě.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce František Hinšt vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole