Dokonalé soukromí ve Slunečním domě

„Mám tu klid a zázemí, kde si odpočinu od okolního světa. Prostě můj dům – můj hrad.“Fotogalerie (9)
Alena, Rychnov nad Kněžnou

Na ohromný dům stojící hned vedle Rychnovského pivovaru se jezdila dívat spousta zájemců, všechny ale vylekala jeho velikost a stav před rekonstrukcí. Jediní, kteří nakonec měli odvahu, byli paní Alena s manželem. „My jsme tudy jezdili na kole a strašně se nám líbila ta horní zahrada se starým včelínem. No a protože jsme si neuměli představit, kolik práce a financí budeme muset investovat, tak jsme dům nakonec koupili.“

Manželé udělali základní rekonstrukci, zanedlouho do rodiny přibyl ke dvěma dcerám i syn Mikoláš a rodina si užívala velkorysý prostor a neskutečné soukromí, jež jí Sluneční dům poskytoval. Po deseti letech společného života však manžel náhle zemřel a Alena zůstala s dětmi sama.

První její myšlenky docela pochopitelně směřovaly k tomu, že dům prodá a z místa, kde jí vše připomínalo manžela, odejde. „Nakonec jsem se ale rozhodla, že zůstaneme a že to tu dětem udělám co nejpříjemnější,“ vzpomíná Alena. Vzala si proto úvěr od ČMSS a pustila se do rekonstrukce. Ačkoliv se do té doby o všechny podobné věci staral manžel, nechala udělat podlahy, okna i nová kamna. „Měla jsem štěstí na skvělé řemeslníky, kteří byli neskutečně šikovní, dochvilní a ještě s námi soucítili a snažili se nám pomoct. Vždycky proto našli nejlevnější a nejlepší řešení.“ vysvětluje tahle neuvěřitelně silná žena a rychnovská patriotka, která jinak pracuje u policie jako tisková mluvčí s hodností poručice. Do budoucna by ještě ráda na zahradě vybudovala fontánku a saunu a těší se, až si třeba jednou děti k bydlení uzpůsobí rozlehlé půdní prostory.

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Odvahu k realizaci právě vašeho snu o bydlení vám rádi dodají naši specializovaní poradci.

Odvahu k realizaci právě vašeho snu o bydlení vám rádi dodají naši specializovaní poradci.<br/><br/>telefon:225 225 225zanechat kontaktseznam poradců

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole