Dřevostavba se zahradou

„Byli jsme rozhodnutí stavět a věděli jsme, do čeho jdeme.“Fotogalerie (12)
2 000 000 Kč6 měsíců
Michaela M., Javorník

Umět si vše dobře spočítat je základ, jak vyplývá z příběhu paní Michaely z Javorníku: „S rodinou jsme bydleli v nájemním bytě. A když jsme si spočítali, kolik platíme na nájmu, rozhodli jsme se pro stavbu domu. Viděli jsme, že výška nájmu je srovnatelná s výškou splátky případného úvěru, a člověk ještě navíc bydlí ve vlastním.“

A tak bylo doma rozhodnuto: „Původně jsme uvažovali o stavbě domu v Jeseníku, ale protože se nám zdála cena pozemku příliš vysoká, rozhodli jsme se stavět v Javorníku. Pozemek jsme tam získali od rodiny za příznivějších podmínek,“ vysvětluje Michaela.

Se stavbou domu rodina ani v nejmenším neotálela: „Byli jsme rozhodnutí stavět a věděli jsme, do čeho jdeme.“ Jejich novostavba je vlastně v Javorníku unikátem – jde totiž o první dřevostavbu v okolí. „Dnes bychom možná šli do jiného typu domu, do jednopodlažního bungalovu,“ přemítá Michaela, ale v domě bydlí ráda.

S jeho výstavbou má spojenu řadu – byť pracovních – vzpomínek. Dřevostavba si totiž žádá své: „Vedle stavby základové desky a přípravy sítí se musela stavět dřevěná konstrukce s krovy a střešní krytinou. Poté jsme řešili opláštění, okna, zateplování a fasádu. Vedle obvyklých stavebních procesů, jako je realizace vody, plynu a topení, jsme museli na dřevostavbě řešit i takové věci jako vnitřní izolaci za pomocí minerální vaty, parozábrany nebo lití anhybridní podlahy. Na závěr jsme si nechali úpravy suterénu, pokládku zámkové dlažby a také stavbu přístřešku pro auto a zahradního domku na nářadí.“

V novostavbě o obytné ploše 130 m2 se dnes nachází čtyři obytné pokoje a kuchyně.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Petr Horáček

Petr Horáček

Jeseníktelefon:584 402 268zanechat kontaktnajít jiného poradce

Manželé si chtěli pořídit vlastní bydlení. Nejdříve uvažovali o koupi bytu, když si ale nechali spočítat na co jejich příjmy dosáhnou a jejich rodinný rozpočet vydrží, rozhodli se pro výstavbu.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Petr Horáček vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole