Dům spolufinancovaný studentkou

„Když jsme zjistili, že bychom financování mohli zvládnout, odhodlali jsme se k tomu splnit si svůj společný sen!“Fotogalerie (10)
1 200 000 Kč1 rok
Martina a Martin L., Vlčnov

Teprve dvaadvacetiletá studentka Martina a její manžel Martin pracující jako operátor ve zbrojovce se navzdory všem plánům rozhodli ze dne na den změnit svůj život.

„Bydleli jsme společně v bytě,“ začíná vyprávět Martin, ale věděli jsme, že se jednoho dne budeme chtít přestěhovat do vlastního domu. Chtěli jsme počkat, až manželka dostuduje. Jenže jsme náhodou narazili na dům ve Vlčnově a bylo. Zamilovali jsme se do něj na první pohled.

Jenže jak řešit financování, když žena ještě pořád studovala? „Naštěstí měla Martina stavební spoření u ČMSS. Zašli jsme se zeptat, jaké by u nich byly podmínky úvěru. Když jsme zjistili, že bychom financování mohli zvládnout, odhodlali jsme se k tomu splnit si svůj společný sen! Ale upřímně, k rozhodnutí půjčit si peníze jsme potřebovali opravdu hodně odvahy. Obava, jestli vše zvládneme, byla velká.“

Kupovaný dům totiž nebyl hned v obyvatelném stavu. „V domě nebyly hotové podlahy, topení, úplně chyběla kuchyň, takže jsme se ihned rozhodli dům i kompletně zrekonstruovat podle našich představ. Ještě stále ná čeká hodně práce, než se nám bydlení podaří dotáhnout ke zdárnému konci,“ vysvětluje Martin a hned začíná vypočítávat, co už ale společně s manželkou doma zvládli: „Rekonstruovali a dodělávali jsme elektroinstalaci, škrábali jsme omítky, malovali, dělali topení a vodu v přízemí domu, nasazovali nový kotel. V obýváku jsme pokládali betonovou podlahu. Tahle místnost nás hodně překvapila. Když jsme totiž odkryli původní krytinu, našli jsme pod ní hliněnou podlahu! Dům si také žádal výměnu oken, dveří a zateplení podkroví. Instalace kuchyňské linky pak už byla radost.“

Manželé teď mají spoustu prostoru pro sebe, a to na ploše 99 m2, bydlení má dispozici 5+1. „Zatím se finančně pohybujeme na 1 200 000 Kč, jsem zvědavý, kolik to bude na konci,“ usmívá se Martin a vzápětí zvážní. „Do budoucna si ale dáme větší pozor na výběr řemeslníků,“ předává dál své zkušenosti.

 *ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Radka Gűntherová

Radka Gűntherová

Zlíntelefon:777 663 967zanechat kontaktnajít jiného poradce

„Těší mě sledovat radost v očích paní Martiny, když spolu mluvíme o tom, co všechno už s manželem stihli udělat a jaké mají další plány. Jejich případ byl zajímavý, úvěr jsme totiž řešili zrovna v době, kdy na trhu docházelo ke změně podmínek. Vše jsme ale stihli dotáhnout k úspěšnému konci, a to za podmínek pro klienty výhodnějších.“

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Radka Gűntherová vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole