Dům u Jihlavy s velikým prostorem pro návštěvy

„Když člověk něco opravdu chce a jde si za tím, splní se mu to.“Fotogalerie (15)
3 720 000 Kč6 měsíců
Jaroslav H., Henčov

Pro Jaroslava a jeho mladou rodinu byl život v panelovém domě nevyhovující. Začali se proto poohlížet po nemovitosti v okolí jejich dosavadního bydliště, Jihlavy. Jaroslav, očekával od nového bydlení dostatek místa jak pro rodinu, tak i časté návštěvy přátel.

Bydlení bez hospody

Původně jsme hledali chaloupku na vsi blízko Jihlavy, abychom to měli blízko do centra a do školy. Zhruba půl roku jsme objížděli okolní vesnice. Žádná nemovitost však nesplňovala moji podmínku, že v okolí nesmí být hospoda." Popisuje se smíchem. Nakonec je oslovila nemovitost v blízkosti Jihlavy, splňující i netradiční požadavek. Jedinou komplikací však byla vysoká cena. 
Bydlení bylo hodně drahé, říkal jsem si, že do toho nemůžeme jít. Protože se mi ale hodně líbilo, zkusil jsem prodávajícího, zda by nešel s cenou dolů. Majitel nakonec značně slevil a vyšlo to. Když člověk něco opravdu chce a jde si za tím, splní se mu to."

Vlastní dům pro hosty

Část kupní ceny bylo nutné dofinancovat úvěrem. „Paní Holoubková z ČMSS navrhla několik variant a následné koupi nestálo nic v cestě.”
Jako velký benefit vidí současní majitelé v samostatném domu pro hosty, propojeném s hlavní budovou přes malý bar a hernu. „Máme spoustu návštěv, jezdí za námi rodiny a neustále se tu něco děje. Díky samostatnému domu zde mají svůj klid a mohou zde zůstat delší dobu."

Dostatek místa a skvělí sousedi

Dostatek místa dům poskytuje i samotným majitelům. Obývací pokoj je propojený s prostornou kuchyní, kterou si majitelé nemohou vynachválit, hlavně v souvislosti s častými návštěvami. Kuchyňský ostrůvek navíc poskytuje přehled o dění v celé místnosti.

Když je venku špatné počasí, dá se krásně relaxovat v zimní zahradě nebo v obývacím pokoji u oboustranné krbové vložky, která spolehlivě vytopí celou místnost.
Skvělý je i dostatek úložných prostor, ty přijdou vhod hlavně v dětském pokoji, kde je díky tomu větší pořádek.

Majitelé domu si zase užívají samostatnou koupelnu otevřenou do ložnice, královstvím pána domu je ale nepochybně pracovna, v níž je umístěné i malé nahrávací studio.
Když přijde na dotaz, co nového jim bydlení přineslo, shodnou se manželé na skvělých vztazích se sousedy. „Vždy, když jedeme na dovolenou, paní sousedka se nám postará o pejska," dodává s úsměvem majitelka.

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Nikol Holoubková

Nikol Holoubková

Jihlavatelefon:420 731 383 461zanechat kontaktnajít jiného poradce

Jaroslav a Lucie jsou skvělí lidé, a i když realizace koupě nebyla jednoduchá, když jsme pak společně pili kávu v jejich novém domě, byl to skvělý pocit. Jsem ráda, že jsem mohla být u toho a pomoci jim na cestě k vysněnému bydlení.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Nikol Holoubková vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole