Konec dlouhého váhání

„Jednou ráno jsem se vzbudil a rozhodl jsem se, že už je čas na opravu. Obvolal jsem kamarády a začalo se bourat.“Fotogalerie (13)
500 000 Kč2 roky
Markéta S., Štěpánov nad Svratkou

Pavel zdědil dům ve Štěpánově nad Svratkou po prarodičích již před několika lety, ale k rekonstrukci a nastěhování vedla ještě dlouhá cesta. Dům nebyl sice až tak starý, i tak se ale vše  muselo od základů předělat. „Jednou ráno jsem se vzbudil a rozhodl jsem se, že už je čas na opravu. Obvolal jsem kamarády a začalo se bourat. Jako první jsme strhli horní patro,” vypráví Pavel.

Samozřejmě to nebylo tak jednoduché, nejdřív musel majitel vyřešit financování přestavby. Pavel se svou přítelkyní Markétou navštívili několik bankovních ústavů, Markéta ovšem měla od své maminky uzavřené stavební spoření, takže volba nakonec logicky padla na Lišku. „Setkání s naší finanční poradkyní bylo úplně náhodné, přišla jsem do kanceláře ČMSS v Bystřici nad Pernštejnem a zrovna tam seděla paní Dlouhá. Všem nám to změnilo život,” říká Markéta. „Paní Dlouhá vytvořila nabídku, spočítala vše potřebné, domluvili jsme si schůzku a potom už to šlo rychle, žádné velké zdržování.”

Poté přišel na řadu proces samotné rekonstrukce. Celé horní patro domku se zbouralo, bylo zapotřebí také předělat elektřinu, vodu a podlahy. Trochu náročnější to bylo s devadesátiletou babičkou, která v domě ještě bydlí. Rodina se tedy snažila přizpůsobit průběh rekonstrukce tak, aby babičku co nejméně obtěžoval. „Všechno tu bylo původní. V kuchyni byla kamna na dřevo, nebyla tu zavedená voda. Nádobí se umývalo v lavoru a voda se nosila z koupelny,” vypráví Markéta. „Babička si nepřála rekonstrukci svého pokoje, takže ten je prozatím v původním stavu. I přesto, že s rekonstrukcí nejdříve trochu nesouhlasila, nyní posílá všechny návštěvy, ať se jdou podívat na to, jak jsme to tu upravili a jak hezké máme bydlení.”

„Mám to odsud dokonce i blíž do práce,” pokračuje spokojeně Markéta. Rodina je nyní už půl roku nastěhovaná a babičce zůstal v dolním patře samostatný pokoj. Velkou radost z nového bydlení  má také Sofie, malá dcera Pavla a Markéty: „Nejradši mám na domečku svůj pokojík!” dodává spokojeně.

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Ivana Dlouhá

Ivana Dlouhá

Bystřice nad Pernštejnemtelefon:737 587 290zanechat kontaktnajít jiného poradce

Při této spolupráci probíhalo vše hladce, nikde jsme se nezasekli. S paní Markétou jsme si padly do noty. Pro malou dceru Sofii jsme vyřešili stavební spoření, zařídili jsme i pojištění domu a já se začala starat o jejich rodinné finance. Jsem ráda, že vše dopadlo naprosto bezproblémově.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Ivana Dlouhá vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole