Koupě a rekonstrukce bytu v rodném městě

„Díky úvěru z ČMSS jsem se postavil na vlastní nohy.“Fotogalerie (9)
1 950 000 Kč8 měsíců
Pavel Š., Veltrusy

IT specialista Pavel se ve svých 25 letech dokázal skvěle postarat o vlastní bydlení. „Tenhle konkrétní byt jsem si vytipoval proto, že jsem v podobném vyrůstal a měl jsem na něj hezké vzpomínky. Když se naskytla příležitost si jej pořídit, a to na základě tipu od známé, začal jsem hned vyřizovat úvěr u ČMSS a smlouvy ke koupi. Právě díky úvěru z ČMSS jsem se postavil na vlastní nohy. Do té doby jsem bydlel u rodičů, a teď jsem si najednou mohl koupit vlastní byt v rodném městě!“ vypráví Pavel nadšeně.

Byt byl sice hned obyvatelný, ale nevyhovoval Pavlovým potřebám: „Dispozičně zůstal stejný, ale bylo potřeba zrekonstruovat koupelnu, záchod a kuchyň. Předtím jsme samozřejmě museli celý byt vyklidit…“ Práce zabrala mladým partnerům, kteří byt nyní obývají společně, osm měsíců.

„Nejvíc odvahy bylo potřeba na to vzít si hypotéku. Představa zadlužení se nám úplně nelíbila, ale vlastně jsme si poměrně rychle zvykli. Když chce člověk dobře bydlet, těžko to jde v tomhle věku bez půjček.“

Největší radost má Pavel z toho, jak je byt řešený: „Bydlení je unikátní v tom, že k němu máme garáž a zahrádku.“

Byt je řešený jako 3+1 a má rozlohu 76,5 m2. „Spolupráce s ČMSS byla skvělá, mohl jsem uplatnit zaměstnaneckou slevu na hypotéku. Takže to vypadá, že časem začneme pomýšlet na vlastní baráček,“ netají se mladý IT specialista svými záměry.

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Edita Kučerová

Edita Kučerová

Praha 10telefon:702 218 577zanechat kontaktnajít jiného poradce

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Edita Kučerová vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole