Kvůli potoku jsme zvedali základovou desku

„Věděli jsme, co nás čeká, a byli jsme připraveni na všechno.“Fotogalerie (10)
2 600 000 Kč48 měsíců
Petr K., Bohuslavice u Zlína

Touha osamostatnit se vedla osmadvacetiletého IT technika Petra k zásadnímu rozhodnutí. Místo rekonstrukce podkroví domu rodičů, kde mohl s partnerkou bydlet, se rozhodl poohlídnout po něčem zcela vlastním: „Původně jsme sháněli pozemek na novostavbu. Ale kvůli lokalitě, kterou jsme si vyhlídli, jsme zvolili koupi staršího domu a jeho rekonstrukci.“ 

S partnerkou byli shodně klienty ČMSS, oba měli uzavřené stavební spoření, a tak se rozhodli vyžít úvěru od Lišky.

Hned na začátku rekonstrukce je čekala velká výzva – zvedání základové desky o 30 centimetrů kvůli nedalekému potoku. Předtím však museli zbourat starou střechu, krov a některé stěny a příčky.

„Další rekonstrukce už pak probíhala klasicky,“ vypráví Petr. „Vyzdívali jsme nové stěny, připravovali věnec pro nový krov i střechu, pokládali střechu a dům zateplovali. Dům jsme taky osadili novými okny a vnějšími dveřmi, řešili jsme síťování a vnitřní omítky. Dům potřeboval novou elektroinstalaci, pokládaly se podlahy, obklady, dělala se sanita. Nakonec jsme malovali, usazovali kuchyň a dům kompletně nově vybavovali.“

Dům má nejenom skvělou polohu nedaleko Zlína, ale také má velkorysou rozlohu. Užitná plocha činí 250 m2 a partneři společně obývají šest pokojů a kuchyň.

„Někdo potřebuje k rozhodnutí pořídit si dům a pustit se do rekonstrukce odvahu, my jsme ji měli. Věděli jsme, co nás čeká, a byli jsme připraveni na všechno. Jen odhadovaná cena byla asi o milion a půl nižší. Díky úvěru od ČMSS jsme ale mohli celou stavbu dobře a v klidu zafinancovat,“ uzavírá Petr.

 *ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Radka Gűntherová

Radka Gűntherová

Zlíntelefon:777 663 967zanechat kontaktnajít jiného poradce

Tento případ byl poměrně výjimečný. Z obyčejné koupě a následné rekonstrukce se vyvinula v podstatě výstavba nové nemovitosti. Původní rozpočet byl cca 1 600 000 Kč, ten se ale rapidně navýšil. Díky tomu, že neztratili odvahu a nevzdali se, tak teď bydlí v nádherné ,,novostavbě“. Dům sice ještě není kompletně dokončený, ale i tak je to obrovská změna oproti tomu, co koupili. Samozřejmě jim v tom pomohl velmi výhodný úvěr od ČMSS, na který dosáhli i díky tomu, že si u nás předtím spořili.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Radka Gűntherová vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole