Moderní interiéry, pohodlí i technologie

„Byt, ve které jsme bydleli, byl malý a výhledově jsme uvažovali o něčem větším. Ale že to půjde tak rychle, jsme nečekali.“Fotogalerie (12)
7 900 000 Kč4 měsíce
Michal M., Lipany

Některá rozhodnutí bývají naprosto neplánovaná a nečekaná. U koupě rodinného domu to nebývá zvykem, ale když manželka pana Michala našla inzerát na dům v Lipanech a společně se na něj jeli podívat, propadli jeho kouzlu natolik, že se okamžitě rozhodli jej koupit. „Byl totiž přesně podle našich představ,“ vysvětluje pan Michal. „Byt, ve kterém jsme bydleli, byl malý a výhledově jsme uvažovali o něčem větším. Ale že to půjde tak rychle, jsme nečekali.“

Manželé se o koupi domu rozhodovali pouhý týden. Další čtyři měsíce vyřizovali papíry – úvěr a rezervační poplatek. „Byli jsme velmi spokojení s přístupem ČMSS a s podmínkami úrokové sazby a délkou splácení. Pracovníci banky nám vyšli maximálně vstříc a úvěr nám pomohli dotáhnout do konce,“ vzpomínají manželé na schůzku s makléřem a na podpis zprostředkovatelské smlouvy s realitkou, která původního majitele domu zastupovala.

S realitkou ale nakonec nebyli manželé spokojeni. „Kancelář nezafungovala, tak jak měla, takže jsme si nakonec rezervační smlouvu museli připravit sami,“ vzpomíná pan Michal. „Pak bylo zapotřebí předložit kupní smlouvu, ale realitka opět zazmatkovala a poslala špatnou smlouvu. Takže si ji manželka připravila sama. Do týdne jsme měli úvěr schválený.“ Aby toho nebylo málo, chyby se objevily ještě při podání na katastru, takže se nastěhování velmi protáhlo.

„Ale náš nový dům stojí za to. Stoprocentně odpovídá našemu vkusu. Původní majitelé nám vyšli maximálně vstříc a i lidsky jsme si velmi sedli,“ říká pan Michal. A co bylo na celé koupi nejtěžší? „Rozhodnout se, zda je kupní cena nemovitosti splatitelná. A potom odejít z Kolovrat, kde jsme to měli moc rádi.“

Manželé si rozhodně polepšili, co se rozlohy bydlení týče. Z malého bytu se nastěhovali do domu o obytné ploše 240 m2. Dnes jim už chybí dodělat jenom podlahy na balkóně, dořešit vestavěné skříně v interiéru a venku bazén.

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Edita Kučerová

Edita Kučerová

Praha 10telefon:702 218 577zanechat kontaktnajít jiného poradce

„Do vyhlédnutého domu se zahradou se paní Kateřina a pan Michal na první pohled zamilovali. I přes spoustu překážek se nám podařilo vyřešit financování. Dnes už spokojeně bydlí a svého rozhodnutí ani přes velký závazek nelitují.“

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Edita Kučerová vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole