Náročná rekonstrukce stála za to

„Nejvíc odvahy jsme v sobě museli najít, když jsme se rozhodovali, zda po prvních byrokratických komplikacích a technických problémech při demolici vůbec pokračovat ve stavbě.“Fotogalerie (14)
2 900 000 Kč5 let
Martin A., Brno

Pan Martin si před pár lety pořídil z vlastních prostředků nemovitost: „Jedná se o místo, kterému říkám vesnice ve městě. Je odsud výborná dostupnost do centra Brna,“ vysvětluje Martin své rozhodnutí pořídit si právě onu nemovitost. Několik měsíců předtím prohledával nabídky realitních kanceláří a vedle hezké lokality s dobrým dojezdem do města pátral i po místě s kvalitní občanskou vybaveností.

Dům si však žádal stavební úpravy, Martin jej navíc plánoval rozšířit o nástavbu: „A tak jsem hned po zakoupení domu nechal zpracovat projektovou dokumentaci a po vydání souhlasu stavebního úřadu jsem začal stavět. Jak jsem to všechno sám zvládnul? Na stavbě a rekonstrukci se podíleli mí známí a příbuzní,“ vysvětluje majitel nemovitosti.

Na baráku se musely kompletně demontovat staré krovy a střešní krytina. Bouraly se příčky, budovala se nová kanalizace, voda, plyn a řešily se stávající přípojky. Posléze se hloubily základové pásy pro výstavbu obvodového zdiva, realizovala se hrubá stavba včetně betonáže základových pasů, podkladního betonu, vyzdívky hrubého zdiva a montáže betonových stropních konstrukcí. Poté se montovaly krovy, pokládala střešní krytina a osazovala okna. Realizovaly se rozvody, omítky, zateplovala se fasáda, prováděla vnitřní tepelná izolace střechy. Pak už se dělaly keramické obklady, v prvním patře se pokládala vinylová podlaha, ve druhém plovoucí. Nakonec se malovalo, osazovaly se dveře a zapojovaly vypínače a zásuvky. „A jako první věc po nastěhování jsme si zatopili ve vlastním krbu!“

Ale vše nešlo tak hladce pořád: „Nejvíc odvahy jsme v sobě museli najít, když jsme se rozhodovali, zda po prvních byrokratických komplikacích a technických problémech při demolici vůbec pokračovat ve stavbě.“

Rodinný domek nyní disponuje 136 m2 obytné plochy.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Daniela Zapletalová

Daniela Zapletalová

Brno - Královo Poletelefon:420 602 866 159zanechat kontaktnajít jiného poradce

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Daniela Zapletalová vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole