Návrat do krajiny dětství

„Volba padla na vesnici mého dětství, kde zrovna prodávali pozemky na stavbu.“Fotogalerie (9)
2 900 000 Kč18 měsíců
Milan L., Netvořice

Šestačtyřicetiletý zámečník Milan se narodil a vyrůstal v Praze. Už od dětství ale jezdíval s rodiči na chatu do Netvořic. Příroda mu byla vždy blízká, takže když poznal podobně smýšlející partnerku, rozhodli se společně opustit město, odstěhovat se na venkov a postavit si vlastní dům.

„Klienty ČMSS jsme byli mnoho let. Pomocí Lišky jsme financovali už náš první byt, a protože vše dopadlo dobře, rozhodli jsme se na ČMSS obrátit i podruhé,“ vypráví podrobnosti spolupráce pan Milan. Partneři původně zvažovali koupit starší nemovitost k rekonstrukci. Ale postupem času došli k rozhodnutí postavit si dům vlastní, který přesně naplní jejich představy. „Volba padla nakonec právě na Netvořice, kde se zrovna objevily pozemky na prodej. Takže bylo rozhodnuto.“

Na zakoupeném pozemku nejprve realizovali hrubou stavbu, nemovitost zasíťovali, udělali rozvody a osadili okna a dveře. Po vnitřních omítkách je teď čeká lití a pokládka podlahy, vybavení domu sanitou, zateplování stropu a podbíjení. Pak už stačí jen vymalovat a na závěr nahodit fasádu. „V neposlední řadě ještě budeme pokračovat s terénními úpravami a musíme postavit plot,“ svěřuje se pan Milan se svými nejbližšími plány.

„Odvahy k tomu začít stavět jsme měli dostatek. Od začátku jsme přesně věděli, co a jak chceme, snad jen jsme se stavbou mohli začít dříve,“ usmívá se pan Milan a zároveň s tím přiznává: „Samozřejmě jsme si při stavbě taky užili svoje, třeba při vyjednávání stavebního povolení nebo při jednání o posílení přípojky elektrického proudu.“

Dům v Netvořicích bude mít po dokončení dispozici 4+kk a rodině nabídne užitnou plochu 110 m2.

 *ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Aneta Menyházová

Aneta Menyházová

Praha 6 - Dejvice - Nová kancelář 1.patrotelefon:608 717 906zanechat kontaktnajít jiného poradce

Tento úžasný pár snil o vlastním rodinném domě. Díky historii u ČMSS dosáhli na mimořádnou možnost financovat výstavbu domu bez nutnosti zajištění nemovitostí a nemuseli se vydat z vlastních prostředků rodiny, což jim situaci velmi ulehčilo i z hlediska načasování výstavby.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Aneta Menyházová vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole