Nejdříve demolice, potom nový dům u vody

„Oba jsme vyrůstali v pokoji se sourozenci, takže jsme rádi, že naše děti budou teď mít vlastní pokoj.“Fotogalerie (9)
2 800 000 Kč
Hana a Ladislav, Žíteč

Hana a Ladislav vyrostli v Žítči a vždy si přáli se sem vrátit a postavit si dům. „Ladislav tu má své zemědělství, takže ho to sem také táhlo,” říká Hana. Nejprve chtěli odkoupit pozemek od praro-dičů, ale potom našel Ladislav inzerát na prodej parcely se starším domem přímo u vody a bylo jasno. „Zároveň je to blízko silnice, jsou tam už i sítě, bylo to jednodušší,” dodává Hana.

Pak vyvstala otázka, jestli starý dům zrekonstruovat, nebo postavit nový. Nejdříve se rozhodli pro rekonstrukci, ale po větší rozvaze dali přednost druhé variantě. „Bývalý spolužák, který nyní pracuje jako projektant, mi řekl, že to nemá cenu a mělo by se to zbourat,” popisuje Ladislav, proč změnili názor. „Problémy se vyskytly jen na úřadech, kvůli různým povolením se natáhla demolice. Nakonec ale všechno prošlo a dům šel k zemi.”

Hana i Ladislav měli oba stavební spoření u Lišky, kde celý projekt dostala na starost finanční poradkyně paní Válková. Časem se sblížili víc. „Už si spolu i tykáme,” usmívá se Hana. Úvěr byl schválený už před koupí pozemku, takže se mohlo začít stavět. Dům navrhl opět Ladislavův kamarád ze školy. Je sice trochu větší, než si dokázali představit, ale už se nemohou dočkat, až budou bydlet. „Oba jsme vyrůstali v pokoji se sourozenci, takže jsme rádi, že naše děti budou teď mít vlastní pokoj. Dole bude kuchyň s obývacím pokojem a výhledem na zahradu.”

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Dita Válková

Dita Válková

Třeboňtelefon:724 763 341zanechat kontaktnajít jiného poradce

Mně bylo od začátku jasné, že potřebují velkou zahradu, takže tenhle pozemek byl ideální. Spo-lupráce s nimi probíhala hladce, vždy měli všechno předem připravené a oba dva umějí vzít za práci. Těším se, až se nastěhují.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Dita Válková vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole