Neplánovaná rekonstrukce

„Už nejsme nejmladší, takže jsme si přáli splnit si konečně sen o lepším bydlení. Podařilo se to. Moc rádi teď chodíme domů.“Fotogalerie (11)
700 000 Kč6 měsíců
Eva Š., Nepolisy

Paní Evě nedávno končilo stavební spoření u Lišky, takže začala vymýšlet, co by s našetřenými penězi mohla udělat: „Původně jsem chtěla vyměnit jen okna v kuchyni a obýváku a zbylou částku nechat a koupit si něco hezkého.“ K paní Evě se ale zároveň v té době stěhoval její přítel Pepa, který přišel s myšlenkou realizovat v místnosti ještě jedno okno, aby bylo v interiéru více světla. „A tímhle oknem to celé začalo,” vzpomíná Eva.

Než se nápady mohly stát realitou, musela Eva vyřešit u Lišky úvěr. Zašla tedy za finanční poradkyní, paní Houškovou, s tím, že by potřebovala finance na rekonstrukci svého domku. Domluva byla bezproblémová, paní Houšková zařídila vše potřebné, úvěr byl schválen a Eva ho mohla začít čerpat.

Rekonstrukce byla nakonec výrazně rozsáhlejší. Po bourání zdi mezi kuchyní a obývákem přišla na řadu stavba krbu. „Tím měla rekonstrukce končit. Potom jsme si ale řekli, že by chtěla vyměnit i kuchyň, a tak jsme se pustili i do ní,” vypráví Eva. První volbou byla místní firma, když ale majitelé domu zjistili, kolik by od ní nová kuchyň stála, museli hledat dál. Nakonec dostali doporučení od známých, ať novou kuchyni zkusí pořídit v Polsku. „Dojeli jsme tam a z vystavených kuchyní nám rovnou jedna padla do oka. Nechali jsme ji podle návrhů přizpůsobit našim prostorům a za šest týdnů byla kuchyň hotová,” pokračuje Eva.
Nakonec se ještě dodělávala elektřina, podlahy, zdi a stropy.

„Už nejsme nejmladší, takže jsme si přáli splnit si konečně sen o lepším bydlení a podařilo se to. Když přijdou kamarádky na návštěvu, jen překvapeně koukají. Já jim ale říkám: Každý má možnost. My jsme to dělali pro sebe, bylo to vzájemné a dělalo nám to radost. Moc rádi teď chodíme domů, jsme tu šťastní. Pepa si tu štípe dříví a já ráda kuchtím. Hezky se to všechno spojilo,” říká spokojeně Eva. Rekonstrukce ještě neskončila, v budoucnu chtějí majitelé realizovat novou ložnici, která nahradí stávající garáž.


Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Martina Houšková

Martina Houšková

Nepolisytelefon:604 262 840zanechat kontaktnajít jiného poradce

Říkám klientům, ať seberou odvahu a splní si svůj sen. Eva je ukázkový příklad, že se to dá zvládnout. Když jsem se byla na domku podívat, žasla jsem, jak si ho zvládli zmodernizovat. Ta spokojenost za úsilí rozhodně stojí.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Martina Houšková vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole