Neuvěřitelný příběh z Havlíčkova Brodu

„Získali jsme zkušenost, že když jdete za svým snem, vždycky narazíte na správné lidi, kteří vám pomohou s řešením jakýchkoliv potíží “Fotogalerie (11)
2 125 000 Kč
Marcel D., Havlíčkův Brod

Podle vtipného pořekadla se uvěřitelné příběhy musí vymyslet, ty neuvěřitelné se dějí. To je rozhodně případ sympatických klientů ČMSS, kteří si vyhlédli svůj vysněný dům. Jeho koupě byla doslova a do písmene příběhem odvahy.

Naši hostitelé bydleli několik let v Havlíčkově Brodě v pronájmech, toužili ale po vlastním rodinném domě. Pátrali po něm poměrně dlouho, až se jednoho dne objevil v nabídce jedné z realitních kanceláří. V klidné části města, přiměřeně velký, se zahradou velkou tak akorát. Prostě ideál.
„Složili jsme na účet realitní kanceláře 100 000 Kč, aby se vzápětí ukázalo, že majitel s realitní kanceláří nemá uzavřenou žádnou dohodu a že dům nemá zájem prodat.“ Realitní kancelář se ale k vrácení depozitu neměla. Vše nakonec skončilo mimosoudním vyrovnáním, při kterém majitelé o velkou část složené částky přišli. To samo o sobě by asi mnoho z nás odradilo od dalšího jednání, jenže touha po domě byla silnější. A tak začalo jednání přímo s majitelem a s tím ruku v ruce zajišťování financování.

Finanční poradce jako parťák do nepohody
„Oslovili jsme finanční poradkyni ČMSS paní Komínkovou, které s námi našla řešení financování. Problémem byl můj věk, jiné instituce nebyly ochotné nám půjčit,“ vysvětluje majitel.
Původní majitel, který s prodejem nakonec souhlasil, se ale ukázal jako velký svéráz a celou akci značně zkomplikoval. „Nechtěl notářskou ani bankovní úschovu, zpochybnil způsobilost právníka, který smlouvu sepisoval...“ vypráví majitelé.
„V tu chvíli jsem se ptala klientů, jestli si raději něchtějí vybrat nějakou jinou nemovitost, kde by nebyly tak šílené problémy s majiteli. Ukázalo se však, že pokud má člověk nějaký sen a má zároveň i vůli, je schopen si za tím snem jít. Klienti se zkrátka do tohoto domečku zamilovali na první pohled a této své lásky se nechtěli vzdát,“ vypráví paní Komínková.
Odhodlaní manželé se podporovali do poslední chvíle, opravdový šok je ale teprve čekal: „Původní majitel odmítl zápis zástavního práva, což je standardní proces při koupi na financování se zajištěním nemovitosti. Vymluvit si to nenechal,“ popisuje situaci paní Komínková.
To byl okamžik, kdy majitele přepadla opravdová zoufalost. Jenže stejně jako byl neuvěřitelný průběh koupě, bylo neuvěřitelné i její rozuzlení. Když náš milý hostitel vyprávěl o peripetiích s koupí domu ve své práci, rozhodl se jeho zaměstnavatel, že mu na dům poskytne půjčku a z hypotéky se pak půjčka zaplatila.

Konečně vlastní kuchyň
„Paní Komínková nás celou dobu podporovala. I když jsme se přes její doporučení rozhodli pokračovat v nákupu, vždycky pro nás našla řešení,“ říká nad hrnkem kávy majitel.
Před nastěhováním bylo nutné provést na domě dílčí rekonstrukci, především ho důkladně vyklidit, kompletně nová je koupelna, ale také obývací pokoj a kuchyně. „Přála jsem si vanu i sprchový kout. V koupelně není moc místa, ale díky sprchovému koutu bez vaničky a lomeným dveřím se sem vešlo obojí,“ vysvětluje majitelka
Obývací pokoj je nyní oproti původnímu stavu částečně propojený s kuchyní. „Konečně moje vlastní kuchyň, navržená přesně tak, jak jsem si představovala. Má vysoké skříňky, do kterých se vejde spousta věcí,“ vysvětluje paní majitelka.

Okna chloubou domu
Pyšní jsou majitelé také na nová okna. „Chtěli jsme dostat do obytného prostoru co nejvíce slunečního svitu a zároveň interiér propojit se zahradou. Nová okna jsme vymýšleli dlouho, aby splnila svůj účel, ale zároveň nenarušila vzhled domu,“ popisuje majitel domu. Nakonec zvolili francouzská okna s decentním dělením. Nová plastová okna proslunila interiér, zvýšila komfort užívání a zároveň zlepšila součinitel prostupu tepla. Investice do oken v přízemí byla přibližně 55 000 Kč.
První zima ukázala nutnost zasklení vstupu. Díky němu nezafoukává v zimě sníh za dveře a v předsíni je příjemněji.
Stanová střecha získala nová střešní okna, podkroví je v současné době neobydlené a čeká na dokončení, především bude nutné realizovat zateplení a sádrokartonové podhledy. Pak se z tohoto prostoru stane zázemí pro děti, které sem jezdí se svými rodinami na návštěvy.


„Získali jsme zkušenost, že když jdete za svým snem, vždycky narazíte na správné lidi, kteří vám pomohou s řešením jakýchkoliv potíží – což byl u nás můj věk a komplikace s prodávajícími. Zcela upřímně děkujeme paní Komínkové a ČMSS, že našli řešení, jak nám splnit náš sen o vlastním bydlení, malý domeček pro dva uprostřed zahrádky, a přitom ve městě. Děkujeme a přejeme čtenářům hodně odvahy při plnění jejich snů.

Marcel D.

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Jitka Komínková

Jitka Komínková

Hlinskotelefon:775 074 117zanechat kontaktnajít jiného poradce

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Jitka Komínková vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole