Koupila byt pro sebe a své dva bratry

„Chtěla jsem, aby kluci konečně měli domov. A Liška nám ten sen splnila.“Fotogalerie (12)
Pavlína R.

„Žila jsem životem jako každý mladý člověk, chodila jsem do práce, kde jsem pracovala jako pracovník přímé péče u seniorů, ale 7. září se mě a mým sourozencům obrátil život naruby. Zemřela nám máma, a na mě zbyla povinnost se o své dva bratry postarat. Mojí největší obavou bylo, zda dostanu bratry do péče, jelikož jsem v tu dobu neměla vůbec nic.“

Po smrti mámy si jednadvacetiletá Pavlína vzala do pěstounské péče své dva bratry. Staršímu Broníkovi bylo čtrnáct, mladšímu Josífkovi sedm. Bydleli v drahém podnájmu, kde si navíc nemohli ani zřídit trvalé bydliště, a toužili po vlastním bytě. „Naskytla se možnost získat zrekonstruovaný byt po kamarádovi, který se rozhodl přestěhovat do domku. Za splátky bychom dali 4 tisíce včetně inkasa a kluci by konečně měli nějaké zázemí,” vysvětluje Pavlína. Z pěstounských dávek však neměla dostatečný příjem a žádná banka jí nebyla ochotná půjčit.

Ze zdánlivě beznadějné situace nakonec Pavlínu s bratry zachránilo setkání s finančním poradcem ČMSS Vlastimilem Dopitou. Ten se do celé věci vložil s nebývalým nasazením a podařilo se mu vyjednat výjimku, na základě které statečná mladá žena půjčku nakonec dostala.

„Až v ČMSS pochopili naši situaci a splnili nám sen. Děkujeme Lišce za lepší zítřky,“
uzavírá Pavlína, která snad konečně našla i s bratry skutečný domov.

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Vlastimil Dopita

Vlastimil Dopita

Dolní Loučkytelefon:777 206 769zanechat kontaktnajít jiného poradce

Když jsem slyšel jejich příběh, chtěl jsem jim za každou cenu pomoct. Byl jsem přesvědčený, že to nějak musí jít. A ono se to naštěstí podařilo.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Vlastimil Dopita vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole