Pejsek jako záminka pro pořízení domu

„Lituji jedině toho, že jsem se k vlastnímu domu neodhodlala mnohem dříve.“Fotogalerie (6)
1 720 000 Kč2 měsíce
Michaela J., Lysá nad Labem

Důvodů, proč si dopřát vlastní dům, je mnoho. Pro bankovní úřednici Michaelu jím bylo pořízení pejska.

„Byl to vlastně poslední impuls k tomu, abych si splnila sen o vlastním bydlení. Celý dosavadní život jsem totiž strávila v paneláku a vlastní dům dlouho zůstával jen snem. Když už ale přišel pejsek, bylo jasné, že v bytě s ním zůstat nemůžu.“

Michaela se tak po čtyřicítce rozhodla zásadně změnit přístup k bydlení. Nejdřív ale bylo nutné najít správné místo, potažmo nemovitost. „Zaměřila jsem se na nemovitosti, na které bych jednak dosáhla finančně. A také pro mě bylo důležité, abych se z domu snadno dostala za prací do Prahy.“ Ideální lokalitou se zdála být Lysá nad Labem, kde si Michaela nakonec jednu stavbu i vyhlídla.

Bývalá majitelka však nemovitost využívala spíše jenom sezónně k rekreaci. Mladou bankovní úřednici tak čekal nelehký úkol – přizpůsobit stavbu celoročnímu provozu.

Než začala s rekonstrukcí, rozhodla se dům na čas zabydlet, aby pochopila, jak stavba funguje a co je skutečně třeba udělat. Tohle rozhodnutí se jí nakonec při přestavbě vyplatilo. Přesně věděla, které části domu je třeba zbourat, jak optimálně vyzdít koupelnu, jak řešit rozvody vody, topení i elektroinstalaci. Nakonec se rekreační domek dočkal i nové podlahy a dveří, omítek, sanity i kuchyňské linky.

„Celou dobu jsem překonávala strach, jestli vůbec péči o dům zvládnu a zdali moje rozhodnutí změnit způsob života nebylo příliš unáhlené,“ dodává Michaela. „Teď už ale o ničem nepochybuji,“ vypráví sympatická majitelka domku s dispozicí 4+kk a 80 m2. „Jedině snad lituji rozhodnutí, že jsem se k vlastnímu domku neodhodlala dříve.“

Velkou podporu našla Michaela v místní firmě, která jí pomohla nemovitost rychle a dobře zrekonstruovat. „Tohle je dnes skoro unikát!“ vypráví bankovní úřednice. A děkuje i své finanční poradkyni. „Jako dlouholetá klientka ČMSS jsem byla rozhodnutá koupi i rekonstrukci financovat právě z úvěru od Lišky. K mé velké spokojenosti vše proběhlo absolutně skvěle,“ uzavírá.

 *ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Edita Kučerová

Edita Kučerová

Praha 10telefon:702 218 577zanechat kontaktnajít jiného poradce

Paní Michaela financování přes stavební spoření velmi dobře zná, jelikož je z oboru. I díky tomu bylo jednání a doložení podkladů ze strany klientky velmi rychlé. V současné době žije v rodinném domku a po zahradě se spokojeně prohání její psí kamarád!

Velkorysá chodbaProstorná kuchyň v doměModerní kuchyň ve starším doměObývací pokoj s kuchyní tvoří jádro domuProstorná a světlá koupelnaZahrada jako benefit nejen pro pejska

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Edita Kučerová vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole