Po dlouhém čekání konečně červená střecha

„Z naší strany tu byl trochu strach, protože jsme si nikdy žádnou půjčku nebrali. Ale jsme rádi, že se vše vydařilo.“Fotogalerie (6)
350 000 Kč7 měsíců
Dalibor M., Ostrava-Michálkovice

Rodinný dům z první republiky v Ostravě, který byl renovovaný jen jednou v osmdesátých letech, potřeboval rekonstrukci jako sůl. „Do domu jsme se nastěhovali kvůli zdravotnímu stavu naší dcery, dříve jsme bydleli na sídlišti. Celou dobu na domě nikdo nic nedělal a my do toho nemohli zasahovat, protože dům patřil mému tátovi,” vysvětluje Dalibor s manželkou. Před rokem byl ale dům přepsán na současné majitele, a tak mohla začít potřebná rekonstrukce.

Nejdůležitější byla výměna střechy, nejdříve bylo ale třeba vyřešit úvěr. „Stavební spoření jsme měli u Lišky už dlouho, takže to byla jasná volba. Z naší strany tu byl ale trochu strach, protože jsme si nikdy žádnou půjčku nebrali,” vypráví Dalibor. „Díky našemu finančnímu poradci, panu Rohanovi, jsme strach překonali. Měli jsme plno dotazů a pan Rohan nám velmi pomohl,” doplňuje Dalibora manželka.

Rekonstrukce střechy byla opravdu nutná, protože do domu začalo zatékat. „Plechová střecha má životnost okolo třiceti let, takže už bylo na čase ji vyměnit, konkrétně za eternit,” říká Dalibor. Kromě výměny krytiny se střecha musela i zateplit, protože v horním patře se v létě nedalo vydržet a v zimě tam naopak mrzlo. „Již po částečném zateplení byla dokonce poznat i úspora na energii.”

Nyní je střecha už téměř hotová a rekonstrukce bude v budoucnu pokračovat izolací spodní stavby, protože domku vlhnou zespoda zdi. „Musíme se ale nejdříve trochu oklepat a pak se pustíme do další práce,” říká Dalibor, kterého doplňuje se smíchem manželka: „Ale jsme rádi, že se vše vydařilo, i s barvou jsem spokojená. Potřebuji to mít doma veselé, proto jsem chtěla červenou střechu. A tak mám červenou střechu!”

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Filip Rohan

Filip Rohan

Ostrava - Hrabůvkatelefon:777 105 755zanechat kontaktnajít jiného poradce

Manžele jsem převzal před pár lety a nedávno se na mě právě obrátili s tím, že by potřebovali pomoct s úvěrem. Je radost s nimi pracovat, komunikace je výborná a nikde se neobjevily žádné problémy. Jsou to opravdu skvělí klienti.

Červená střecha září do dálky :)A toto byl stav před rekonstrukcí střechyI vizuálně je patrný jasný rozdílStřecha už byla hodně stará, od 80. let neopravenáA do domu zatékalo, takže rekonstrukce střechy už byla nezbytnáDaliborova žena má radost z povedené opravy a také z barvy nové střechy

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Filip Rohan vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole