Proměna skladiště na velkorysé bydlení

„Při vší té dřině obnovujeme dědictví po předcích a to je krásné.“Fotogalerie (11)
2 000 000 Kč3 roky
Martina P, Dehtín

Jaké to je rekonstruovat dům, který posledních deset let sloužil jako skladiště? Své o tom ví devětadvacetiletá úřednice Martina, toho času na mateřské dovolené: „Bydleli jsme v nájemním bytě v Klatovech, ale s manželem jsme toužili odstěhovat se na venkov. Když se naskytla příležitost rekonstruovat dům, ve kterém žil můj dědeček a jeho předkové, navzdory hlasům pochybovačů okolo jsme se rozhodli smluvit si schůzku v ČMSS a zjistit naše možnosti.“

Finanční poradkyně udělala Martině velkou radost. Protože měla už delší dobu stavebko od Lišky, nabídnula jí optimální finanční variantu a mladá rodina si mohla dovolit úvěr, i když do práce na plný úvazek chodí jenom Martinin muž. „Finanční poradkyně nám nabídla opravdu nadstandardní služby a pomoc, takže jsme se odvážili do rekonstrukce domu pustit. Ale museli jsme si vyslechnout hodně skeptických hlasů, které nás od přestavby zrazovaly. Dům byl totiž skutečně v neobyvatelném stavu. Z původního domu zůstaly nakonec pouze nosné zdi. Vše ostatní se muselo udělat nové.“

Barák se podřezával, bouraly se stropy i odstraňovaly staré podlahy v celém domě. Do zdí se zasazovala nová okna a dveře, dělala se podlaha, vznikaly nové železobetonové stropy. Jako při každé větší rekonstrukci došlo i v případě domu Martiny na rozvody elektřiny, vody, dělalo se podlahové topení i nová kotelna. Původní nezůstalo ani schodiště, natož obklady.

„Přestavba, kterou jsme komplet financovali z úvěru, se táhne už čtvrtým rokem, ale snad už budeme mít brzy hotovo. Celou dobu nás při práci těší fakt, že při vší té dřině obnovujeme dědictví po předcích, a to je opravdu krásné,“ libuje si Martina. Odměnou je rodině bydlení o rozloze 150 m2 a sedmi pokojích.

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Veronika Votíková

Veronika Votíková

Klatovytelefon:607 578 460zanechat kontaktnajít jiného poradce

Obdivuji, s jakou odvahou se manželé pustili do rekonstrukce starého domu. Sama jsem měla podobnou zkušenost. Přestože byla rekonstrukce náročnější, než kdyby stavěli dům na zelené louce, skvěle to zvládli. Výsledek jejich práce a úsilí je jedinečný.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Veronika Votíková vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole