Rekonstrukce bytu svépomocí

„Řekli jsme si, že jako startovací bydlení a základ do budoucna nám přesně takový byt vyhovuje.“Fotogalerie (8)
2 000 000 Kč6 měsíců
Michal Ch., Hradec Králové

Devětadvacetiletý kuchař Michal přistoupil k pořízení svého prvního vlastního bydlení pragmaticky: „Bydlení jsme sháněli delší dobu. Když jsme s partnerkou narazili na byt, u kterého nám vyhovovala cena i lokalita, rozhodli jsme se jej koupit, přestože byl v dezolátním stavu. Bylo jasné, že byt bude potřebovat kompletní rekonstrukci. Řekli jsme si ale, že jako startovací bydlení a základ do budoucna nám přesně takový byt vyhovuje.“

Michal chvíli sbíral odvahu na to, vzít si úvěr. „Ale poté, co jsme si řekli, že do toho opravdu jdeme, už na žádné další obavy nebyl čas,“ shrnuje.

Finanční rozpočty firem, které by se do rekonstrukce pustily, však byly pro mladého kuchaře nad jeho možnosti: „Rozhodl jsem se proto pro rekonstrukci svépomocí. V rodině máme naštěstí dost lidí od řemesla, takže jsem se měl s kým poradit a nakonec vše dobře dopadlo.“

V bytě se bouraly a vyzdívaly nové příčky, bydlení dostalo nové bytové jádro. Poté musel Michal realizovat rozvody vody i elektřiny. Sám obkládal, omítal i štukoval, renovoval radiátory, montoval nosný sádrokartonový strop v předsíni, brousil podlahu, štěrkoval a pokládal vinylové krytiny.

„Teď nás ještě čeká výmalba a drobné dodělávky,“ shrnuje a pochvaluje si rozhodnutí změnit původní dispozici bytu na současnou 3+kk o užitné ploše 68 m2.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Eva Kučerová

Eva Kučerová

Hradec Královételefon:420 604 508 438zanechat kontaktnajít jiného poradce

Michal s Evou uvažovali o svém bydlení poměrně dlouho. Nakonec se rozhodli pro byt, který potřeboval kompletní rekonstrukci. Obávali se, že splátky úvěru budou pro ně příliš vysoké. Našli jsme společně možnost co nejnižšího zatížení jejich rozpočtu a již bydlí ve svém.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Eva Kučerová vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole