Rekonstrukce na etapy a veselé Vánoce

„Vařit jsem musela venku, i když začal padat sníh. Při adventu ostatní zapalovali svíčky na krásných věncích, já venku zapalovala kahany na sporáku.“Fotogalerie (14)
1 800 000 Kč6 let
Lucie H., Řídelov

Tahle rekonstrukce sice nebyla jejich první, ale byla nejzásadnější. Lucii a Tomáše čekala rekonstrukce kuchyně a obývacího pokoje. „Dům je původně z roku 1889, majitel před námi ho koupil jako ruinu. Kdybych byla na jeho místě, zbourám ho, ale on ho začal opravovat a my v rekonstrukci postupně na etapy pokračujeme,” vysvětluje Lucie.

Jako první majitelé rekonstruovali před lety pracovnu v podkroví, kterou dokončili pár dní před Vánoci. Ve stejném období byl dokončen ateliér v přízemí. Po několika letech došlo na zmíněnou rekonstrukci kuchyně a i tentokrát majitelé dokončovali práce před Vánoci – konkrétně den před Štědrým dnem. „Děti to braly jako bojovku. Když se tu nedalo už ani projít, vzali jsme stany a jeli na pár dní do přírody. Vařit jsem musela venku, i když začal padat sníh. Při adventu ostatní zapalovali svíčky na krásných věncích, já venku zapalovala kahany na sporáku,” vzpomíná Lucie. Poslední adventní neděli už si ale mohli doma zapálit i normální svíčku.

Lucie měla o rekonstrukci jasnou představu. Konzultovala ji s různými odborníky a často slýchala, že to takhle nejde. Slyšela řadu doporučení, co je zrovna teď moderní, co ne. „Celé jsem si to tu vymyslela. Například s krbem jsem měla jasnou představu. Přála jsem si krb s výměníkem, abychom s ním mohli vytápět celý byt. Jenže jsem dostala jen odpověď, že to nejde. Tak jsem si zavolala jiné lidi, najednou to šlo a topíme,” říká Lucie. Dům teď krásně drží teplo a v létě je v něm zas naopak příjemně chladno. „Báli jsme se, že tu bude znovu táhnout, a chtěli jsme dát dveře před točité schodiště. Po rekonstrukci je tu ale mnohem lepší klima, jsem ráda, že jsme sem žádné dveře nedali. Schodiště je úplně původní, je to taková dominanta domu. Byla by škoda ho zavřít.”

S financemi pomohl rodině úvěr od Lišky, který zařizovala obchodní zástupkyně paní Chalupová. Úvěr si sympatický pár zařizoval už při první rekonstrukci, takže nyní paní Chalupová úvěr refinancovala, navýšila a upravila splátky. „K Lišce jsme se dostali tak nějak přirozeně, banka nás ani nenapadla. Oba dva jsme měli stavební spoření a syn mé kolegyně pracoval u Lišky, takže jsme se dostali k němu. O několik let později jsme se seznámili s paní Chalupovou, která se o nás stará doteď,” pokračuje s úsměvem Lucie.

Nyní čekají rodinu už jen malé úpravy. „Všechno zásadní už máme předělané. Možná se časem v podkroví udělá ještě jeden pokoj, protože naše tři děti spí spolu v jednom pokoji. Teď ale chceme trochu vydechnout a užít si to tu,” uzavírá spokojeně Lucie.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Milena Chalupová

Milena Chalupová

Telčtelefon:723 599 361zanechat kontaktnajít jiného poradce

Myslím, že jsme si s Tomášem a Luckou od začátku sedli. Za těch devět let jsme si dokázali vytvořit pěkný přátelský vztah založený na důvěře a díky tomu, co dělám, jsem mohla být u toho, když si plnili svůj sen o bydlení. A to mě moc těší.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Milena Chalupová vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole