Rekonstrukce s novým obvodovým zdivem

„Poradkyni ČMSS, mé kamarádce, jsme absolutně věřili, nabídla nám nejlepší podmínky na trhu.“Fotogalerie (8)
1 130 000 Kč1 rok
Jan K., Starý Kolín

Odvahou může být i rozhodnutí pořídit si vlastní bydlení, i když na jeho koupi nedisponuje klient vlastními prostředky. Jan však chtěl zajistit rodině vlastní bydlení, a proto se rozhodl situaci jednou provždy vyřešit. Oslovil kamarádku pracující jako poradkyně ČMSS a společně našli způsob, jak vše financovat. Jednoduše dobře nakombinovali hypotéku s úvěrem.

Jan si myslel, že když se domluví s rodiči na výstavbě bytové jednotky v jejich domě a na práci si najme stavební firmu, nebude muset řešit během rekonstrukce žádné starosti. O papírování kolem úvěru se mu starala kamarádka z ČMSS a Jan se tak mohl orientovat hlavně na stavbu samotnou. Těšil se, že firma přestavbu zvládne rychle a pořádně, aby co nejméně narušila chod domácnosti rodičů.

Jenže v průběhu rekonstrukce vyšlo najevo, že firma není kvalitní a navíc zbytečně navyšuje původní rozpočet. Jan se proto odhodlal rozvázat s firmou spolupráci a zbytek stavby zvládnout svépomocí. Jako vystudovaný stavař s průmyslovkou si troufl na spoustu věcí sám, ale přesto se objevily i problémy, se kterými si rady nevěděl. Obrátil se proto na kamaráda elektrikáře, který měl již zkušenosti s vlastní stavbou, a společně se jim podařilo bydlení dokončit.

Rekonstrukce si žádala výstavbu nového obvodového zdiva, nové podlahy a stropy, krov a střešní krytinu, rozvody elektřiny, vody, plynu a topení, vybudování kanalizace, venkovního i vnitřního schodiště. Řešily se příčky, okna i dveře, budoval se nový interiér, nakupoval nábytek, montovala se kuchyně, spotřebiče. V současné chvíli zbývá už jen dodělat fasádu.

„Stavba musela být provedena rychle, aby mohli rodiče dál normálně fungovat. Vše nakonec dopadlo výborně, ale časové omezení bylo celou dobu naším největším problémem,“ vzpomíná Jan na nejtěžší chvíle stavby. „Přestavba byla časově i psychicky náročná.“ Jan dnes na spolubydlení s rodiči oceňuje hlavně to, že se jeho děti mohou vídat s dědečkem a babičkou každý den. Nehledě na to, že mu rodiče hodně pomáhají, třeba právě vyzvedávat děti ze školky.

„Velmi oceňujeme spolupráci s kamarádkou pracující v ČMSS. Absolutně jsme jí věřili, nabídla nám nejlepší podmínky na trhu,“ pochvaluje si Jan ve svém 4+kk o rozloze 156 m2 spolupráci s ČMSS.

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

 

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Martina Sádlíková

Martina Sádlíková

Praha 10telefon:225 227 634zanechat kontaktnajít jiného poradce

Když pan Jan začal plánovat výstavbu nové bytové jednotky v rodinném domě rodičů, bylo financování prostřednictvím ČMSS, díky důvěře v mé poradenství, jasnou volbou.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Martina Sádlíková vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole