Rodinný dům a chodba plná fotografií

„Když si chce člověk postavit dům sám, tak se musí obrnit a je třeba trpělivost. Ale výsledek pak stojí za to.“Fotogalerie (12)
2 700 000 Kč
Jaroslava a David, Drysice

Mladí manželé Jaroslava a David se rozhodli pořídit si své vlastní bydlení. Nastala otázka, jestli byt, starší dům, anebo úplně nový dům. „Zvažovali jsme všechny možné varianty a nakonec jsme došli k tomu, že bude nejlepší postavit si vlastní domek podle našich představ,” vysvětluje Jaroslava. Vybírali v okolí Vyškova a v Drysicích se zrovna uvolnil pozemek.

Při vyřizování úvěru se objevilo pár komplikací. Jaroslava v té době dokončovala vysokou školu a navíc čekala nyní již skoro roční dceru Eleanor. „Lidé si to ze začátku malují tak, že přijdou s nějakým nápadem, sepíše se pár papírů a za půl roku bydlí. Realita je ale jiná. Je to papír pro papír, stavební úřady a samé vyřizování. Je to náročné, a když si chce člověk postavit dům sám, tak se musí obrnit a je třeba trpělivost. Ale výsledek pak stojí za to.”

Jednoho večera David nakreslil přibližný půdorys. Důležité bylo setkání s finančním poradcem ČMSS panem Juračkou, letitým známým rodičů Jaroslavy. Řekli si představu a mohlo se začít. „Základovou desku jsme svépomocí stavěli sami a potom nám firma postavila dům s tím, že my jsme si jen sami vymalovali. S firmou jsme byli spokojení, bylo vše v pořádku. Potom jsme si začali sami domek zařizovat. Se vším nám pomáhalo sjednané financování. Úvěrem jsme pokryli pozemek, dům i domácnost.”

Nyní manžele čekají terénní úpravy jako zarovnání, zatrávnění a stavba plotu. „Manžel si teď ale začal vymýšlet udírnu a dílnu. Bohužel pro mě je ten pozemek tak velký, že toto všechno je reálné,” směje se Jaroslava. „Dům je hotový, už jsou třeba jen úpravy kolem domu. Zato dekorace se obměnují, na stěnách přibývají. Mám plán zaplnit celou chodbu rodinnými fotkami.”

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Bohuslav Juračka

Bohuslav Juračka

Prostějovtelefon:776 725 473zanechat kontaktnajít jiného poradce

Spolupráce probíhala velmi dobře. Je to zdárný příklad lidí, kteří si svůj projekt vzali k srdci a měli připraveno vše, co bylo potřeba. Bylo na nich vidět, že opravdu chtějí bydlet a dělají vše pro to, aby to bylo co nejdříve.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Bohuslav Juračka vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole