Rychlá koupě rodinného domku

„Už nejsme nejmladší, a proto nás trápila představa tak velké půjčky. Ale řekli jsme si Když ne teď, tak už nikdy.“Fotogalerie (12)
4 500 000 Kč2 měsíce
Ivana K., Prostejov

Byt v Prostějově začal být rodině malý, a proto se začali poohlížet po rodinném domku. Na začátku řešili otázku, zda stavět dům nový, nebo koupit už dům postavený. Potom se ale objevil dům na prodej jen kousek od současného bytu. Když byla Ivana na prohlídce tohoto řadového domku, dům ji naprosto nadchl. „Když jsem se tu procházela, přišlo mi, jak kdybych tu už někdy byla a znala to tu,” říká Ivana.

Rozhodnutí bylo rychlé, stejně jako vyřízení úvěru. „Byla to otázka dvou dnů, než jsme na nabídku kývli,” pokračuje Ivana. Vše bylo vyřízené během jednoho léta. Na konci června se Ivana s rodinou rozhodli, v půlce července se během týdne vyřídil úvěr a na začátku srpna byl domek zaplacený. Rodina mezi tím stihla dokonce i dovolenou. Protože je Ivana zároveň obchodní zástupce u Lišky, vyřizovala si úvěr sama.

Po obdržení klíčů stačilo domek už jen zabydlet. „Nemuseli jsme ani nic opravovat, jen jsme vymalovali a dokoupili nábytek,” vypráví Ivana. „Když tu máme přátele na návštěvě, každému přijde, jako kdybychom tu bydleli odjakživa. Cítím se tu dobře a říkám si, že to tak opravdu mělo být,” pokračuje. Domek má i své mínusy, například ruch z ulice, ale to není nic, co by Ivanině rodině zásadně vadilo.

„Nejhorší na tom všem bylo právě rozhodnutí, zda do toho půjdeme. Chtělo to hodně odvahy. Už nejsme nejmladší, a proto nás trápila představa tak velké půjčky, ale řekli jsme si Když ne teď, tak už nikdy. Kdyby se náhodou něco stalo a my nemohli splácet, zůstal nám náš starý byt, který nyní pronajímáme,” říká Ivana.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Ivana Kolínková

Ivana Kolínková

Prostějovtelefon:737 882 784zanechat kontaktnajít jiného poradce

Pro sebe jsem si vyřizovala úvěr už podruhé, takže to nebyla novinka. Ráda vidím spokojenost na obou stranách, když klientům umožním to, že si mohou pořídit domek nebo si něco zrekonstruovat. A protože jsem si tím sama prošla i na straně klienta, mám i více empatie a snáz pochopím, co mí klienti potřebují, a najdu řešení přímo pro ně.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Ivana Kolínková vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole