Stavba domu v těsném sousedství rodičů

„Hodně jsem toužila bydlet tak, abychom to měli blízko k rodičům. Já i moje děti.“Fotogalerie (11)
1 500 000 Kč2 roky
Hana K., Habartov

Paní Hanka si vždycky přála zůstat bydlet poblíž rodičů. Když jí máma s tátou darovali pozemek v těsném sousedství jejich baráčku, byla dojatá: „Hodně jsem toužila bydlet tak, abychom to měli blízko k rodičům. Já i moje děti.“

Hanka měla nějaké peníze našetřené. Postavila za ně základní desku, následnou stavbu rodinného domu už financovala prostřednictvím úvěru ČMSS.

„Se stavbou mi hodně pomáhali kamarádi a známí. Poznala jsem, že mám kolem sebe lidi, na které je spolehnutí. Odpadl mi tím problém se sháněním stavební firmy,“ vypráví.

Plány na barák koupila, vybrala si typový model. Dům se jen musel zaměřit, vykopaly se základy do metrové hloubky, stavba se přihlásila na katastr a pak už se mohlo za finanční asistence ČMSS začít stavět naplno.

„Po základové desce vznikla hrubá stavba, která dostala krovy a střechu, následně se řešila voda, kanalizace, elektrika a plyn. Rychle vznikly podlahy a podlahové topení, dům dostal okna, dveře, a než jsme se nadáli, už jsme omítali a zařizovali koupelnu, záchod a kuchyň,“ směje se Hanka. „Nejvíc odvahy jsem potřebovala, když jsem se do stavby pouštěla. A co na ní bylo nakonec zajímavého? V základech zůstal velký kámen. Prostě nešel odstranit.“

Rodina nyní obývá rodinný dům s plochou 110 m2. Před sebou má Hanka ještě opravu krbu a dořešení fasády domu. „Jinak se vše naplnilo přesně podle mých představ,“ shrnuje.

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Kristina Jenšovská

Kristina Jenšovská

Kynšperk nad Ohřítelefon:724 254 615zanechat kontaktnajít jiného poradce

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Kristina Jenšovská vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole