Stěhovali se za prací a postavili domov

„Oba dva jsme vyrůstali v bytech a vždy jsme snili o rodinném patrovém domečku. Splnili jsme si sen.“Fotogalerie (14)
2 800 000 Kč13 měsíců
Libor L., Vicenice u Náměšti nad Oslavou

Libor se jako voják stěhoval již několikrát, ale s rodinou už to nebylo tak jednoduché. A když byl před dvěma a půl lety ze severních Čech převelen, vznikla doma myšlenka přestěhovat se s celou rodinou za prací. „Poměry na koupi vlastního bytu byly v podstatě srovnatelné s novostavbou mimo velké město. Tak jsme se rozhodli pro dům, který si postavíme podle našich představ. Jednoznačné rozhodnutí, ale bylo k němu třeba dost odvahy,” říká Libor.

Liborova manželka Alexandra je nyní na mateřské s mladší dcerou, jinak pracuje jako zdravotní sestra. „I z tohoto pohledu je lokalita skvělá. Na jednu stranu je Brno, na druhou Třebíč. Pro manželku hrály pracovní příležitosti při výběru místa velkou roli.” Pozemek si rodina našla tak, že obeslali starosty vyhlédnutých vesnic. „Zjišťoval jsem, jestli mají volné obecní pozemky k prodeji a k následné stavbě rodinného domu. Dostal jsem kontakt na majitele různých pozemků a shodou náhod první, komu jsem zavolal, byl můj kolega. Shodli jsme se hned na první schůzce,” vypráví Libor. Dům si manželé našli na internetu, zjistili si i odhadovanou cenu.

S finančním poradcem a zároveň Liborovým otcem vyřídili půjčku ze stavebního spoření. Pan Liška skloubil všechny podmínky a přišel s výhodným úvěrem pro rodinu, takže se mohlo začít stavět. „Stavba probíhala od výkopu základů až po střechu bez problémů. Čerpání úvěru také v pořádku. Spolupráce s Liškou byla úplná pohoda, vše bylo připraveno perfektně,” vypráví Libor.

„Oba dva jsme vyrůstali v bytech a vždy jsme snili o rodinném patrovém domečku. Splnili jsme si sen. Všichni tu mají své soukromí. Obě dcerky mají také svůj pokoj. Dům jsme zároveň situovali tak, aby byl bezbariérový pro naše rodiče,” usmívá se Alexandra.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Josef Liška

Josef Liška

Přerovtelefon:737 483 550zanechat kontaktnajít jiného poradce

V dnešní době nemá člověk našetřeno tolik peněz, aby si řekl, že postaví dům. Musí se zavázat k úvěru, který je určen různými podmínkami. Na to musí mít odvahu, protože se dnes takto uvázat s malými dětmi a ženou na mateřské není úplně každodenní normálností. Nyní je z nich spokojená rodina, která má zázemí, a bude tu vyrůstat v pohodě včetně vnuček.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Josef Liška vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole