Turbo přestavba s chytrou přístavbou

„Dům jsme stihli přestavět za pouhých pět měsíců! Sami jsme byli překvapeni, že jsme to stihli v opravdu rekordním čase.“Fotogalerie (7)
2 000 000 Kč5 měsíců
Danuše H. a Miroslav M., Třebechovice pod Orebem

Když se osmačtyřicetiletá Danuše a čtyřiapadesátiletý Miroslav seznámili, rozhodli se, že nebudou čekat, a prostě spolu začnou bydlet. „Oba pocházíme z rodinných domů, tak jsme rovnou věděli, že do bytu se stěhovat nechceme,“ vypráví paní Danuše. „A protože moje maminka bydlela v přízemním domě v Třebechovicích, rozhodli jsme se nastěhovat do něj. Celý dům bylo samozřejmě nutné zmodernizovat a pro nás přistavět patro, ale když jsme vše s partnerem probírali, zjistili jsme, že je to skutečně ta nejoptimálnější varianta pro nás pro oba.“

Partneři absolvovali kolečko po různých finančních institucích, hledali možnosti, jak představu o svém bydlení zafinancovat – přece jenom potřebovali dva miliony, aby vůbec mohli o něčem začít uvažovat. „Zkoušeli jsme jednat s bankami o hypotéce, ale nakonec se jako nejvýhodnější ukázala nabídka financování od ČMSS, a tak jsme se rozhodli ji využít,“ vysvětluje Danuše.

„Dům byl v opravdu špatném stavu. Aby nám bydlení dispozičně vyhovovalo, stavělo se komplet celé jedno patro. To samozřejmě znamenalo absolvovat další kolečko, tentokrát kvůli stavebnímu povolení a schválení projektu, což byla snad nejhorší část celého procesu,“ doplňuje svou partnerku pan Mirek.

Pak už se začala demontovat střecha, a to včetně krovů, a stavět nová. Vyzdívaly se obvodové stěny nového podlaží i vnitřní příčky, dělaly se rozvody plynu, vody i odpady. Došlo na podlahy, okna, dveře, v přístavbě se řešila elektroinstalace. Dělaly se stropy, sádrokartonářská práce, osazovaly se radiátory i vše nezbytné do koupelny, na toaletu a do kuchyně. Během pár měsíců partneři už zateplovali dům a dělali novou fasádu, řešili vnější schodiště, malovali, pokládali plovoucí podlahy a usazovali kuchyňskou linku. Finanční poradkyně doslova neměla slov, žádná její předchozí realizace neprobíhala tak hladce.

„Když už jsme sebrali odvahu a půjčili si na přístavbu a rekonstrukci peníze, opřeli jsme se do toho,“ vysvětluje paní Danuše. „Dům jsme stihli přestavět za pouhých pět měsíců! Sami jsme byli překvapeni, že jsme to stihli v opravdu rekordním čase.“

V domě se nyní nachází nová bytová jednotka o neuvěřitelně velkorysé dispozici 5+kk o rozloze 96 m2. Partneři jsou na sebe právem hrdí!

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Odvahu k realizaci právě vašeho snu o bydlení vám rádi dodají naši specializovaní poradci.

Odvahu k realizaci právě vašeho snu o bydlení vám rádi dodají naši specializovaní poradci.<br/><br/>telefon:225 225 225zanechat kontaktseznam poradců

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole