Z pronájmu do rekonstrukce domu

„Lucka žije s dětmi sama a rozhodla se předělat dům po rodičích: „Přála jsem si to už delší dobu, bydlela tu mamka. Já jsem s dětmi bydlela různě v pronájmech. Teď chci bydlet ve svém a podle svých představ.”“Fotogalerie (10)
770 000 Kč
Lucie P., Telnice

Dům se stavěl ještě za Lucčina tatínka. Maminka zůstala sama, když bylo Lucce pět let, a na rekonstrukci už jí v té době nezbyly peníze, protože splácela hypotéku. Když došla do důchodového věku a dům už pro ni byl velkou zátěží, prodala ho dceři. „Ten dům chtěl velkou opravu. Byla třeba kompletní rekonstrukce,” říká Lucka. Nastěhovala se a rovnou začala s opravami.

Maminka i Lucka se znaly s finanční poradkyní ČMSS už dlouhou dobu: „Měla jsem stavební spoření u Lišky a spolupráce s paní Pospíšilovou probíhala úplně skvěle.” Při sestavování úvěru se musel brát ohled na příjem a vyživovací povinnosti. Zároveň musela také vzniknout rezerva. Lucka dokonce spoří od mala oběma dětem, aby taky mohly jednou bydlet podle svého.

Při rekonstrukci se objevily nepředpokládané potíže. Úpravou balkónu měl vzniknout přístřešek na auto. Bylo to ale špatně naplánované, takže nyní se nová část musí sundat. „Tohle jsou nevýhody toho, že jsem na to sama. Všichni si to snaží ulehčit, a aby to bylo co nejrychleji. Ale spousta věcí se povedla moc hezky, jsem spokojená. Mám krásnou kuchyň, koupelnu a děti mají nahoře své pokoje.”

*ČMSS a.s. se ke dni 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu a.s.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Iva Pospíšilová

Iva Pospíšilová

Krupkatelefon:739 311 600zanechat kontaktnajít jiného poradce

Já Lucku obdivuji. Zůstala s dětmi a vrhla se do rekonstrukce sama. Má dvě dospívající děti, které potřebují péči i peníze. Doopravdy před ní smekám. Přijít do domu, dělat rekonstrukci a zároveň v něm bydlet, to není ani trochu jednoduché.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Iva Pospíšilová vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole