Ze staré půdy do nového patra

„Do té doby měly obě děti svůj pokoj a já spala v obýváku. Chtěla jsem své soukromí.“Fotogalerie (7)
500 000 Kč6 měsíců
Marcela Š., Kolín-Sendražice

Během rozvodu musela Marcela hledat nové bydlení pro sebe a své dvě děti a rozmýšlela se mezi bytem a domkem. „Dřív jsem bydlela v domečku na vesnici. To jsem měla v úmyslu i nadále, nechtěla jsem jít do bytu v Kolíně,” říká Marcela. Našla si domek v Sendražicích, ale neměla  na jeho koupi našetřenou celou částku, a tak začala  hledat pomoc s financováním.

Díky doporučení od známých se obrátila na paní Urbanovou. „Chtěla bych jí poděkovat, protože jako jediná byla ochotná mi pomoct a nastavit celý úvěr tak, abych to zvládla. Nové bydlení jsem si tedy díky Lišce nakonec mohla pořídit.”

Dům nebyl v nejlepším stavu, ale nastěhovat se do něj mohli okamžitě, takže stačilo jen vymalovat. „V tu chvíli bylo nejdůležitější, abychom bydleli hned,” vysvětluje Marcela. Po pěti letech se její finanční situace zlepšila a Marcela začala přemýšlet o rekonstrukci. „Do té doby měly obě děti svůj pokoj a já spala v obýváku. Chtěla jsem své soukromí, ale ani jsem nejdřív netušila, že bych si mohla  úvěr navýšit. S paní Urbanovou jsme to ale znovu vymyslely.”

Z téměř nevyužitého podkroví vznikly dva pokoje pro dceru a staršího syna, a Marcela si tak mohla vzít volný pokoj dole jako ložnici. „Potom, co se z téhle rekonstrukce trochu vzpamatuju, mám v plánu opravit domek zvenku,” směje se Marcela. „Pomáhala mi i moje hodná rodina, hlavně sestra. Mám pocit, že se nám poslední dobou daří. Jsem opravdu šťastná, že jsme si tohle mohli letos dovolit.”

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Irena Urbanová

Irena Urbanová

Kolín, Sendražicetelefon:724 436 729zanechat kontaktnajít jiného poradce

Těšilo mě, že jí můžu pomoct, protože jsem viděla, jak na tom byli špatně. V tom domě se dalo bydlet, ale nevypadal nejlíp. Když mi poprvé ukázala, co dokázala z té staré půdy vytvořit, tak mě to neskutečně nabilo.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Irena Urbanová vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole